Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2012, 11:15

autor: moir

Guild Wars 2 – kolejna aktualizacja ruszy już 14 grudnia. Co skrywać będzie Wintersday?

W najnowszej aktualizacji do Guild Wars 2 czekają na nas nowa instancja, jumping puzzle, specjalny tryb PvP, muzyczne aktywności, kupa śniegu i masa prezentów.

Twórcy gry przygotowali masę atrakcji specjalnie na długie zimowe wieczory. - Guild Wars 2 – kolejna aktualizacja ruszy już 14 grudnia. Co skrywać będzie Wintersday? - wiadomość - 2012-12-11
Twórcy gry przygotowali masę atrakcji specjalnie na długie zimowe wieczory.

Zespół ArenaNet opublikował szczegółowe informacje dotyczące zbliżającej się wielkimi krokami zimowej aktualizacji Guild Wars 2Wintersday. Podobnie jak w przypadku październikowej oraz listopadowej akcji twórcy i tym razem opublikowali rozkład eventu, który rozpocznie się 14 grudnia i potrwa aż do 3 stycznia 2013 roku.

Fabuła wydarzenia skupiać się będzie wokół osoby Tixxa, znanego twórcy zabawek, który przybędzie do Tyrii z okazji Świąt, by nieść wszystkim mieszkańcom radość, szczęście, a przede wszystkim dobrą zabawę. Obok wielu okolicznościowych zmian wizualnych i mnóstwa śniegu Wintersday wprowadzi także nowe rodzaje aktywności:

  • Winter Wonderland – specjalną, zimową odmianę popularnych jumping puzzle,
  • Snowball Mayhem – możliwość zmierzenia się z przyjaciółmi i wrogami w walce na śnieżki w nowym trybie PvP,
  • Bell Choir – nieznany dotąd, lecz zapowiadający się interesująco, nowy rodzaj muzycznej aktywności.

Wszystkie wymienione powyżej elementy będą dostępne na terenie Lion’s Arch już 14 grudnia, wraz ze startem wydarzenia.

W kolejnych dniach Tixx i jego wierny golem Toxx podróżować będą ogromnym statkiem-pracownią po wszystkich wielkich miastach Tyrii. Sławny rzemieślnik przygotował na tę okoliczność unikatowe zabawki dla każdej z ras zamieszkujących kontynent. Przewidywany rozkład jazdy magicznego pojazdu Tixxa prezentuje się następująco:

  • 15 grudzień – The Grove,
  • 16 grudzień – Divinity’s Reach,
  • 17 grudzień – Black Citadel,
  • 18 grudzień – Hoelbark,
  • 19 grudzień – Rata Sum,
  • 20 grudzień (do 3 stycznia) – Lion’s Arch.

Ostatnim elementem wchodzącym w skład wydarzenia będzie nowa 5-osobowa instancja dostępna na pokładzie statku Tixxa od 20 grudnia – Toypocalypse. Tylko od nas zależy czy pokonamy szalone zabawki i tym samym uratujemy świąteczną atmosferę od niechybnej zguby.

Przy okazji aktualizacji nowe, stylizowane zimowo przedmioty pojawią się także we wbudowanym sklepie, oferującym dostęp do mikrotransakcji.

ArenaNet przezwyczaiła graczy do rozrywki na najwyższym poziomie, pozostaje więc cierpliwie czekać na zbliżającą się aktualizację, a nuda na pewno nikomu nie zagrozi.