Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 11:37

autor: Hed

ArenaNet ujawniła szczegóły drugiej dużej aktualizacji do Guild Wars 2 – co skrywa The Lost Shores?

Studio ArenaNet przybliżyło szczegóły The Lost Shores, drugiego dodatku do Guild Wars 2 i związanego z nim wydarzenia. W weekend w Tyrii będzie działo się sporo – gracze zaproszą do zabawy znajomych, aby wziąć udział w jednorazowej przygodzie i odkryć nowe elementy.

The Lost Shores, drugi pakiet z zawartością do Guild Wars 2, zapowiada się ciekawie. - ArenaNet ujawniła szczegóły drugiej dużej aktualizacji do Guild Wars 2 – co skrywa The Lost Shores? - wiadomość - 2012-11-13
The Lost Shores, drugi pakiet z zawartością do Guild Wars 2, zapowiada się ciekawie.

Znamy szczegóły dodatku The Lost Shores do Guild Wars 2, który wyjdzie w najbliższy weekend. Druga aktualizacja z zawartością jest związana z jednorazowym wydarzeniem oraz możliwością zaproszenia do zabawy znajomych. Studio ArenaNet szykuje przygodę dotyczącą nowej frakcji – podwodnych istot Karka – oraz mnóstwo innych atrakcji. W tej opowieści będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od poziomu doświadczenia.

Rozkład jazdy

Zacznijmy od tego, że pliki z aktualizacją zostaną opublikowane 15 listopada. Tego dnia do zabawy dołączą osoby zaproszone przez graczy Guild Wars 2 – każdy z nich dysponuje trzema zaproszeniami (można wysyłać je z panelu konta na stronie gry). Właściwa fabuła The Lost Shores rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli (do tego dnia pograją też goście). Warto zarezerwować sobie czas w weekend, bo część wydarzeń zostanie rozegrane tylko raz.

  1. 15 listopada (czwartek) – publikacja patcha The Lost Shores i dostęp dla zaproszonych osób (od godziny 18.00)
  2. 16 listopada (piątek) – start wydarzeń The Lost Shores (około godziny 21.00)
  3. 18 listopada (niedziela) – zakończenie wydarzeń The Lost Shores

Jednorazowe zdarzenie

W The Lost Shores poznamy historię rasy Karka, która przybędzie z głębin morza i osiedli się w Southsun Cove. Zadaniem graczy będzie rozwiązanie konfliktu, jaki powstanie między nową frakcją a mieszkańcami Tyrii. Zadanie skomplikują specjalne właściwości nowych przeciwników - Karka będą dysponowały osłoną, którą usuną tylko specjalne środki. Jakie? To odkryjemy w ciągu zadań i dynamicznych zdarzeń. Podczas zabawy odwiedzimy nowe miejsce – wyspę z lokacj Southsun Cove – zawierające standardowe dla gry elementy.

Jak pisaliśmy wcześniej, finał historii podwodnych istot z The Lost Shores będzie jednorazową przygodą, więc fanom Guild Wars 2, którzy ją przegapią, pozostaną filmy, obrazki i wspomnienia znajomych. Istotne jest to, że niskopoziomowe postacie i nowi gracze będą mogli wziąć udział w wymagających zadaniach dzięki specjalnej opcji, która podniesie ich level do 80. Funkcja zostanie wyłączona po zakończeniu wydarzenia, ale nowa wyspa nie zniknie z gry. Zwiedzenie jej będzie więc możliwe także po weekendzie.

Na stronie gry znajduje się rozpiska wydarzeń, jakie złożą się na nową opowieść:

  1. 16 listopada (18.00) – obroń Lion’s Arch
  2. 17 listopada (18.00) – odbij Lion’s Arch, odkryj nową wyspę nieopodal lokacji Sea of Sorrows (Southsun Cove)
  3. 18 listopada (18.00) – dołącz do bitwy z rasą Karka na nowej mapie Southsun Cove – to wydarzenie odbędzie się tylko raz!

Nowa zawartość

Nowy dungeon

Aktualizacja to nie tylko jednorazowa przygoda, ale też nowa zawartość, która zostanie dodana do gry na stałe. Zacznijmy od tego, że ArenaNet wprowadzi nowy typ podziemi, reprezentowany przez lokację Fractals of the Mists. To miejsce będzie składało się z dziewięciu minipodziemi ze stopniowo rosnącym poziomem trudności i losowo dobieraną zawartością. Pomiędzy kolejnymi etapami gracze będą mogli naprawiać sprzęt i odpoczywać.

ArenaNet ujawniła szczegóły drugiej dużej aktualizacji do Guild Wars 2 – co skrywa The Lost Shores? - ilustracja #2

Na czym polega unikatowość tej lokacji? Chodzi o to, że drużyny wchodzące do Fractals of the Mists będą częstowane trzema losowo dobranymi minipodziemiami z dziewięciu możliwych. Po przejściu ich, ekipa otrzyma chwilę na uzupełnienie zapasów i będzie mogła podjąć kolejny, jeszcze trudniejszy zestaw wyzwań. Co jakiś czas zwycięska grupa graczy trafi też na specjalnego, wyjątkowo wymagającego bossa.

Nowa kondycja

Pakiet wprowadzi także nową kondycję (kategoria ataków, wpływająca na właściwości postaci) i związane z nią ulepszenia. Pierwszy z elementów to „agonia”, niebezpieczny stan, na który trafimy w Fractals of the Mists. Sprawi on, że życie postaci zmniejszy się o procentowo określaną wartość. Ratunkiem okaże się „infuzja”, ulepszenie sprzętu nabywane w tzw. Mystic Forge. „Infuzje” będą dzieliły się na rodzaje – ofensywne, defensywne, itp.

Przedmioty Ascended

Zdobycie receptur na nowe ulepszenia nie wystarczy, aby obronić się przed kondycją. Będą potrzebne także przedmioty z nowego poziomu rzadkości – Ascended (tylko do nich włożymy wspomniane „infuzje”). Plasuje się on między artefaktami z kategorii Exotic i Legendary. Pierścienie Ascended znajdziemy we Fractals of the Mists, a przepisy na pozostałe przedmioty tego typu w Mystic Forge. Co ciekawe, przedmioty i zbroje Ascended będą zawierały w sobie właściwości typowych ulepszeń (wzmocnimy je więc tylko „infuzjami”). Najlepszy sprzęt Ascended będzie też miał „wbudowaną” odporność na „agonię”.

ArenaNet ujawniła szczegóły drugiej dużej aktualizacji do Guild Wars 2 – co skrywa The Lost Shores? - ilustracja #3

ArenaNet zaznaczyła, że w listopadzie otrzymamy tylko część przedmiotów Ascended i Infusion. Z czasem gra wzbogaci się o więcej sprzętu tej klasy. W planach jest także poszerzenie katalogu zbroi oraz broni typu Legendary. Deweloper chce też wprowadzić nowe możliwości zdobywania najlepszych rzeczy, utrzymane w klimacie „poszukiwania skarbów”.

Nowa mapa PVP

ArenaNet ujawniła szczegóły drugiej dużej aktualizacji do Guild Wars 2 – co skrywa The Lost Shores? - ilustracja #4

Aktualizacja do Guild Wars 2 to także nowa arena PvP - Temple of the Silent Storm – rozgrywająca się w pokrytej lodem latającej świątyni Kodanu. Twórcy zaznaczają, że to pole bitwy będzie „wertykalne”, więc przygotujcie się na sporo skakania. Jedną z ciekawostek ma być obszar dojo, który nałoży na postacie pozytywne zaklęcie. W tym miejscu pojawi się też specjalny boss – zabicie go sprawi, że drużyna automatycznie przejmie wszystkie punkty strategiczne.

  1. Oficjalna strona Guild Wars 2: The Lost Shores