Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 11:45

autor: Adrian Werner

DmC: Devil May Cry otrzyma DLC Vergil’s Downfall, którego głównym bohaterem będzie brat Dantego

Firma Capcom zapowiedziała Vergil’s Downfall, pierwsze duże DLC do gry DmC: Devil May Cry. Zaoferuje ono mini-kampanię, w której wcielimy się w brata Dantego.

DmC: Devil May Cry zapowiadany jest jako wielki restart serii i firma Capcom wiąże z tym tytułem spore nadzieje. Nic dziwnego zatem, że wydawca ma w planach rozwijanie gry po premierze. Właśnie pojawiły się informacje o pierwszym dużym DLC i nie będzie to byle jakie rozszerzenie. Zamiast tego dodatek pozwoli wcielić się w cieszącego się wielką popularnością wśród fanów serii Vergila.

  1. DmC Devil May Cry – oficjalna strona gry

DLC zatytułowane zostało Vergil’s Downfall i zaoferuje nową mini-kampanię dla pojedynczego gracza, która według twórców starczy na kilka godzin zabawy. Dodatek opowie historię tytułowej postaci będącej bratem bohatera głównej gry – Dantego. Rozszerzenie zaoferuje nowe mapy, uzbrojenie, kombosy i wrogów. Dostępne będą też cztery poziomy trudności.

Vergil’s Downfall ukażę się krótko po premierze DmC Devil May Cry i będzie kosztować 720 punktów Microsoftu w przypadku wersji na Xboksa 360 lub 8,99 euro (około 37 złotych), jeśli wybierzemy edycję na PlayStation 3.

 DmC: Devil May Cry otrzyma DLC Vergil’s Downfall, którego głównym bohaterem będzie brat Dantego - ilustracja #1 Wersja konsolowa DmC: Devil May Cry ukaże się 15 stycznia przyszłego roku. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez firmę Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

W planach jest również edycja pecetowa. Nie znamy dokładnej daty jej premiery, choć Capcom obiecuje, że nie będziemy musieli czekać długo. Opóźnienie powinna wynagrodzić płynniejsza animacja. Na odpowiednio mocnym sprzęcie nasze oczy cieszyć ma 60 klatek na sekundę, podczas gdy na Xboksie 360 i PlayStation 3 obejrzymy jedynie 30 FPS-ów. Warto dodać, że za konwersję na PC odpowiada polski zespół QLOC.

Zwiastun ujawniający DLC Vergil’s Downfall nie był jedynym nowym materiałem video z DmC: Devil May Cry, jakie wypuścił w ostatnim czasie Capcom. Wydawca opublikował również trwający prawie pięć minut zapis z rozgrywki. Ukazuje on sekcję z wczesnych etapów kampanii, w której Dante poznaje sekrety z własnej przeszłości.

  1. DmC, Devil May Cry po raz piąty (zapowiedź gry)