Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2013, 09:28

autor: eLCeBe

Guild Wars 2 - koniec z bezpłatnym transferem postaci. W zamian opcja gościa

NCsoft, wydawca bardzo popularnej gry MMO Guild Wars 2, zapowiedział kolejną aktualizację swego flagowego tytułu na 28 stycznia. To dobra wiadomość dla graczy, którzy chcą grać na jednym serwerze wspólnie z przyjaciółmi.

Gra na jednym serwerze razem z przyjaciółmi, dzięki opcji guesting, będzie najważniejszą zmianą. - Guild Wars 2 - koniec z bezpłatnym transferem postaci. W zamian opcja gościa - wiadomość - 2013-01-17
Gra na jednym serwerze razem z przyjaciółmi, dzięki opcji guesting, będzie najważniejszą zmianą.

Guild Wars 2 to bardzo popularne MMO autorstwa grupy ArenaNet, wydane przez południowokoreańską firmę NCsoft. Właśnie została zapowiedziana najnowsza aktualizacja do gry, a dostępna będzie już 28 stycznia. Co oznacza to dla graczy?

Najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie opcji „guest”, czyli możliwości goszczenia na innych serwerach. Opcja ta dostępna będzie z tego samego panelu, na którym obecnie dokonuje się transferu postaci.

Funkcja „guestingu” będzie objęta pewnymi ograniczeniami:

  1. Goszczenie możliwe będzie jedynie na serwerach znajdujących się w tym samym regionie, co serwer domowy. Przykładowo – gracze z Europy nie będą mogli gościć na serwerach z Ameryki Północnej i odwrotnie.
  2. Opcja WvW (World versus World, a więc walka pomiędzy graczami z różnych światów) nie będzie dostępna na serwerze gościnnym. Aby uczestniczyć w tego typu rozgrywce trzeba będzie dokonać transferu postaci.
  3. Będzie można przebywać jednocześnie na dwóch serwerach gościnnych.
  4. Wchodzenie na serwery ze statusami „pełny” lub „zaludniony” mogą skutkować wrzuceniem na mapę overflow.

W związku z wprowadzeniem opcji goszczenia na innych serwerach zmiany nastąpią w opcji transferu postaci. Po 28 stycznia nie będzie już możliwy darmowy transfer, a co za tym idzie:

  1. Za transfer trzeba będzie zapłacić przy pomocy klejnotów.
  2. Wysokość opłaty uzależniona będzie od stopnia zaludnienia serwera docelowego – im większa populacja, tym większa opłata.
  3. Wciąż aktualny pozostaje 7-dniowy czas oczekiwania dla konta na transfer.
  4. Gracze nie będą mogli dokonać transferu na serwery o statusie „pełny”.

Głównym założeniem zapowiadanej aktualizacji jest umożliwienie graczom wspólnej zabawy z przyjaciółmi w innych światach, bez konieczności opuszczania swego świata domowego. Oficjalną zapowiedź aktualizacji możecie przeczytać tutaj.