Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2013, 08:39

autor: Góral

Prace nad Aliens: Colonial Marines zostały ukończone. Gra ukaże się zgodnie z planem

Gearbox Software, studio odpowiedzialne za grę Aliens: Colonial Marines, poinformowało, że prace nad nową produkcją zostały zakończone. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, a także komputerach PC 12 lutego 2013 roku.

Deweloper gry Aliens: Colonial Marines poinformował na swojej stronie internetowej, że tytuł wkroczył w fazę gold, czyli, pisząc po naszemu, wszystkie prace zostały zakończone. Sytuacja dotyczy jednak tylko Xboksa 360, PlayStation 3 i komputerów PC. O wersji na konsolę Wii U nie wspomniano, więc zapewne proces jej dewelopingu jest ciągle w toku.

Aliens: Colonial Marines po kilku latach produkcji w końcu ujrzy światło dzienne. - Prace nad Aliens: Colonial Marines zostały ukończone. Gra ukaże się zgodnie z planem - wiadomość - 2013-01-17
Aliens: Colonial Marines po kilku latach produkcji w końcu ujrzy światło dzienne.

Po raz pierwszy o grze pisaliśmy jeszcze w 2008 roku. Wstępnie jej premiera miała odbyć się w 2009 roku, a później była uzależniona od popularności Aliens vs Predator. W 2010 roku firma SEGA, wydawca projektu, sama nie wiedziała, kiedy gra ujrzy światło dzienne, by w 2011 roku ponownie tytuł… zapowiedzieć. Ostatecznie w maju zeszłego roku ustalono finalny termin - 12 lutego 2013 roku, który na szczęście tym razem zostanie dotrzymany.

Aliens: Colonial Marines to pierwszoosobowa strzelanka osadzona w uniwersum Obcego, za którą odpowiada studio Gearbox, autorzy gier z serii Borderlands i Brothers in Arms. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach znanych z trzeciej części filmu. Jako kapral Christopher Winter wyruszamy wraz z oddziałem komandosów na poszukiwania zaginionej Ellen Ripley i oczywiście nie wszystko układa się po naszej myśli. Oprócz kampanii dla jednego gracza, dostępny będzie także multiplayer, w którym jedni gracze wcielają się w ludzi, a drudzy w obcych.