Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2013, 20:02

autor: eLCeBe

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3, czyli plany CD Projekt RED na najbliższe lata – komentarz redakcji gry-online.pl

Redakcja gry-online.pl skomentowała ostatnie działania ekipy CD Projekt RED. Jakie wrażenie wywarł na redaktorach teaser do Cyberpunk 2077? Jak zapowiada się Wiedźmin 3? Czym jeszcze zaskoczy nas CD Projekt RED? Odpowiedzi na te pytania w naszym materiale.

Logo CD Projekt RED. - Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3, czyli plany CD Projekt RED na najbliższe lata – komentarz redakcji gry-online.pl - wiadomość - 2013-01-16
Logo CD Projekt RED.

Jeden z najbardziej znanych polskich deweloperów gier, CD Projekt RED wypuścił w zeszłym tygodniu film promujący grę Cyberpunk 2077. Będzie to RPG dziejący się (jak sam tytuł wskazuje) w świecie Cyberpunka. Na graczy będzie więc czekała wizja przyszłości, w której ludzie żyją w otoczeniu zaawansowanej technologii, wespół z androidami czy cyborgami. Cyberpunk jest jednym z nurtów w literaturze i kinematografii science-fiction, a jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów, których akcja dzieje się w tym uniwersum jest na pewno film Łowca Androidów (ang. Blade Runner) w reżyserii Ridleya Scotta. W grach komputerowych z cyberpunkiem mamy do czynienia choćby w seriach Deus Ex oraz System Shock. Premiera Cyberpunk 2077 zapowiadana jest na rok 2015, ale dział PR CD Projekt RED już teraz podejmuje działania w celu wzbudzenia zainteresowania graczy swoją produkcją. Efekt jest więcej niż zadowalający, ponieważ przez pierwszy tydzień teaser miał już ponad 4 mln wyświetleń. A co sądzą o nim nasi redaktorzy?

Verminus i Łosiu wspominają również o planach CD Projekt RED dotyczących nowego tytułu z Wiedźminem w roli głównej oraz o jeszcze jednym projekcie, nad którym pracuje warszawska ekipa. Więcej szczegółów poznamy już 5 lutego bezpośrednio od dewelopera.

Pełną wersję teasera gry Cyberpunk 2077 można zobaczyć poniżej: