Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2013, 10:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera dodatku Defense Grid: Containment odbędzie się 23 stycznia

Poznaliśmy dokładną datę premiery Defense Grid: Containment - dodatku do gry Defense Grid: The Awakening, reprezentującej gatunek tower defense. Studio Hidden Path Entertainment ogłosiło, że do debiutu rozszerzenia dojdzie w przyszłym tygodniu.

Studio Hidden Path Entertainment ogłosiło datę premiery Defense Grid: Containment. Jest to pecetowy dodatek do gry Defense Grid: The Awakening, który został sfinansowany kilka miesięcy temu w serwisie Kickstarter.

DEFENSE GRID: CONTAINMENT
  • Gatunek: tower defense
  • Platforma docelowa: PC
  • Data premiery: 23 stycznia 2013 roku
  • Cena: 4,99 dolarów za dodatek / 19,99 dolarów za zestaw z podstawową wersją gry oraz wszystkimi DLC

Defense Grid: Containment zadebiutuje w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam 23 stycznia bieżącego roku, a więc już w przyszłym tygodniu. Amerykańska cena rozszerzenia została ustalona na poziomie 4,99 dolarów (ok. 16 złotych bez podatku VAT). Możliwy będzie także zakup Defense Grid: Containment w zestawie z podstawową wersją gry i wszystkimi wydanymi do tej pory dodatkami DLC. W tym przypadku zapłacimy równowartość 19,99 dolarów (ok. 64 złotych bez podatku VAT).

Dodatek Defense Grid: Containment wprowadzi osiem nowych poziomów - Premiera dodatku Defense Grid: Containment odbędzie się 23 stycznia - wiadomość - 2013-01-17
Dodatek Defense Grid: Containment wprowadzi osiem nowych poziomów

Dzieło studia Hidden Path Entertainment kilka miesięcy temu zostało sfinansowane za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Twórcom udało się zebrać ponad 271 tysięcy dolarów (przy progu ustalonym na poziomie 250 tysięcy dolarów). Jednocześnie od początku zapowiadali, że gdy uda im się zgromadzić milion dolarów na Kickstarterze, wtedy powstanie pełnoprawna kontynuacja pierwszej części Defense Grid. Niestety, deweloperowi nie udało się nawet zbliżyć do takiej sumy pieniędzy.

Defense Grid: Containment to dodatek do wydanej w 2008 roku gry strategicznej z elementami charakterystycznymi dla gatunku tower defense. Naszym zadaniem jest więc bronić bazy, którą atakują kolejne fale przeciwników. W tym celu stawiamy w okolicy różnego rodzaju wieżyczki, mające przeszkodzić wrogowi w zrealizowaniu swojego celu. W rozszerzeniu zawarto osiem nowych poziomów, z fabułą rozgrywającą się po wydarzeniach z pierwszej odsłony.