Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 12:41

autor: Muninn

Kontynuacja gry Defense Grid: The Awakening na Kickstarterze

Zespół Hidden Path Entertainment rozpoczął zbiórkę funduszy na serwisie Kickstarter na kontynuację gry Defense Grid: The Awakening. Wielbiciele tego tytułu otrzymają sequel lub dodatek, w zależności od sumy zebranych pieniędzy.

Studio Hidden Path Entertainment, znane z tytułu Defense Grid: The Awakening, planuje stworzyć sequel tej całkiem dobrze ocenionej (średnia ocen 81 na serwisie Metacritic) gry z kategorii Tower Defense. W tym celu na serwisie Kickstarter pojawił się projekt, dzięki któremu producenci mają zamiar sfinansować tworzenie drugiej części produkcji z 2008 roku.

Kontynuacja gry Defense Grid: The Awakening na Kickstarterze - ilustracja #1

Założyciele zbiórki mają zamiar uzbierać 250 tysięcy dolarów do 14 sierpnia, aczkolwiek twórcy liczą na o wiele większą sumę: 1 milion dolarów. W zależności od ilości zebranych funduszy, Hidden Path Entertainment zobowiązuje się stworzyć inny produkt. Po zakończeniu zbiórki studio rozpocznie prace nad projektem określonym przez zebraną kwotę, uzupełniając go o zawartość z poprzednich „etapów” fundowania:

  • 250 tysięcy dolarów: wydany zostanie dodatek do Defense Grid: The Awakening, zawierający 8 nowych poziomów, z fabułą rozgrywającą się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części;
  • 500 tysięcy dolarów: studio stworzy nowy silnik graficzny, odświeży wygląd DG:A i doda tryb kooperacji;
  • 750 tysięcy dolarów: producenci dołożą edytor poziomów, pozwalający na tworzenie własnych plansz i udostępnianie ich innym graczom; tryb multiplayer zostanie wzbogacony o nową zawartość; gra ukazałaby się na komputery Mac oraz pod system Linux;
  • 1 milion dolarów: wydana zostanie gra Defense Grid 2, zawierająca 20 misji. Studio doda nowych przeciwników, wieże obronne, poziomy i tryby rozgrywki. Sequel ukazałby się na komputery PC i Mac, grać w niego mogliby także wielbiciele systemu Linux.

Podsumowując, sequel gry z 2008 roku zostanie wyprodukowany jedynie wtedy, gdy licznik na Kickstarterze osiągnie wynik 1 miliona dolarów. W pozostałych przypadkach fani będą mogli liczyć na mniej lub bardziej rozbudowany dodatek do pierwszej części.

Kontynuacja gry Defense Grid: The Awakening na Kickstarterze - ilustracja #2

Wrażenie robią nagrody, oferowane za dołożenie się do zbiórki. Każdy, kto wspomoże zespół sumą 15 dolarów, otrzyma grę Defense Grid: The Awakening. Ponadto studio oferuje także unikatowe plakaty, koszulki, pamięć USB. Natomiast jeżeli ktoś zechce wpłacić na konto producentów 250 dolarów, otrzyma kartę graficzną AMD Radeon HD 6770. Po wyciągnięciu z portfela sumy 325 dolarów, fundator stanie się posiadaczem karty AMD Radeon HD 6870.

  1. Oficjalna strona studia Hidden Path Enterteinment
  2. Co ciekawego na Kickstarterze? (09/07/2012)
  3. Zagraj w demo gry Defense Grid: The Awakening
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.