Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 12:41

autor: Muninn

Kontynuacja gry Defense Grid: The Awakening na Kickstarterze

Zespół Hidden Path Entertainment rozpoczął zbiórkę funduszy na serwisie Kickstarter na kontynuację gry Defense Grid: The Awakening. Wielbiciele tego tytułu otrzymają sequel lub dodatek, w zależności od sumy zebranych pieniędzy.

Studio Hidden Path Entertainment, znane z tytułu Defense Grid: The Awakening, planuje stworzyć sequel tej całkiem dobrze ocenionej (średnia ocen 81 na serwisie Metacritic) gry z kategorii Tower Defense. W tym celu na serwisie Kickstarter pojawił się projekt, dzięki któremu producenci mają zamiar sfinansować tworzenie drugiej części produkcji z 2008 roku.

Założyciele zbiórki mają zamiar uzbierać 250 tysięcy dolarów do 14 sierpnia, aczkolwiek twórcy liczą na o wiele większą sumę: 1 milion dolarów. W zależności od ilości zebranych funduszy, Hidden Path Entertainment zobowiązuje się stworzyć inny produkt. Po zakończeniu zbiórki studio rozpocznie prace nad projektem określonym przez zebraną kwotę, uzupełniając go o zawartość z poprzednich „etapów” fundowania:

  • 250 tysięcy dolarów: wydany zostanie dodatek do Defense Grid: The Awakening, zawierający 8 nowych poziomów, z fabułą rozgrywającą się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części;
  • 500 tysięcy dolarów: studio stworzy nowy silnik graficzny, odświeży wygląd DG:A i doda tryb kooperacji;
  • 750 tysięcy dolarów: producenci dołożą edytor poziomów, pozwalający na tworzenie własnych plansz i udostępnianie ich innym graczom; tryb multiplayer zostanie wzbogacony o nową zawartość; gra ukazałaby się na komputery Mac oraz pod system Linux;
  • 1 milion dolarów: wydana zostanie gra Defense Grid 2, zawierająca 20 misji. Studio doda nowych przeciwników, wieże obronne, poziomy i tryby rozgrywki. Sequel ukazałby się na komputery PC i Mac, grać w niego mogliby także wielbiciele systemu Linux.

Podsumowując, sequel gry z 2008 roku zostanie wyprodukowany jedynie wtedy, gdy licznik na Kickstarterze osiągnie wynik 1 miliona dolarów. W pozostałych przypadkach fani będą mogli liczyć na mniej lub bardziej rozbudowany dodatek do pierwszej części.

Wrażenie robią nagrody, oferowane za dołożenie się do zbiórki. Każdy, kto wspomoże zespół sumą 15 dolarów, otrzyma grę Defense Grid: The Awakening. Ponadto studio oferuje także unikatowe plakaty, koszulki, pamięć USB. Natomiast jeżeli ktoś zechce wpłacić na konto producentów 250 dolarów, otrzyma kartę graficzną AMD Radeon HD 6770. Po wyciągnięciu z portfela sumy 325 dolarów, fundator stanie się posiadaczem karty AMD Radeon HD 6870.

  1. Oficjalna strona studia Hidden Path Enterteinment
  2. Co ciekawego na Kickstarterze? (09/07/2012)
  3. Zagraj w demo gry Defense Grid: The Awakening