Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2012, 10:52

autor: Hed

Prince of Persia: Zero – powrót Księcia w nowej odsłonie serii?

Czyżby Ubisoft szykował nową część Prince of Persia? Na to wskazuje tajemniczy obrazek opublikowany na forum firmy przez jednego z użytkowników. Widzimy na nim nowego bohatera i scenerię.

Prince of Persia: Zero – powrót Księcia w nowej odsłonie serii? - ilustracja #1

W sieci pojawił się rzekomy obrazek z nowej części Prince of Persia. Zdjęcie mężczyzny stojącego na podeście przed publicznością, zostało opublikowane przez jednego z użytkowników forum Ubisoftu, Materiał opatrzono nazwą POP_ZERO_2, co zdaniem niektórych sugeruje, że mamy do czynienia z kolejnym podejściem do restartu marki. Wydawca odmówił skomentowania tej plotki, więc na razie jesteśmy zdani na przypuszczenia.

Obrazek sugeruje, że nowy Książe z Prince of Persia będzie czarnoskórym, a akcja zostanie przeniesiona w okolice Egiptu lub podobnego państwa. O ile grafika jest w ogóle prawdziwa. Kilka jej elementów, np. niedokładne umieszczenie postaci na podłożu, wskazuje na to, że może pochodzić ona z wczesnej wersji tajemniczej gry lub, co równie prawdopodobne, jest fałszywa. Podrobienie takiego materiału nie wydaje się szczególnie trudne.

Prince of Persia: Zero – powrót Księcia w nowej odsłonie serii? - ilustracja #2
Tajemnicze obrazki z maja są wiązane z nową grafiką.

Zakładając, że obrazek jest prawdziwy, można umiejscowić go w dotychczasowych praktykach firmy Ubisoft, która kilkukrotnie poszukiwała nowych dróg dla Prince of Persia. Część z pomysłów przeobraziła się w gry, inne zostały zapomniane. W 2010 roku wydawca skasował na przykład projekt Prince of Persia Zero, za którym kryła się gra „zbyt dziwna”. Ta nazwa kodowa sprzed lat powraca właśnie w dzisiejszych plotkach.

W sprawie jest jeszcze jeden trop: zdjęcia z maja tego roku, które według plotek pochodzą z gry, jaką Ubisoft miał pokazać na targach E3 2012. Przedstawiają one logo firmy, pewnego mężczyznę oraz hasło „sąd nadchodzi”. Sylwetka postaci i styl tła wydają się pasować do nowej grafiki, chociaż trudno tutaj o pewność. Musimy poczekać na wyjaśnienia ze strony wydawcy. Ostatnia część Prince of Persia, The Forgotten Sands, pojawiła się w 2010 roku.

  1. Oficjalna strona Prince of Persia