Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2016, 10:53

Cyberpunk 2077 i "kolejna gra RPG" w planach CD Projekt RED. Nadchodzi czwarty Wiedźmin?

Podczas dzisiejszej konferencji studio CD Projekt RED ujawniło swoje plany na lata 2017-2021. W podanym okresie dostaniemy dwie wysokobudżetowe gry RPG - Cyberpunk 2077 oraz niezapowiedziany jeszcze projekt.

Trwająca w tej chwili konferencja podsumowująca dokonania CD Projekt RED w 2015 roku z pewnością może napawać studio dumą – 20 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Wiedźmin to ogromny sukces. Graczy jednak z pewnością bardziej interesuje nie to, jak firmie szło przez ostatnie dwanaście miesięcy, ale to, jakie ma plany na przyszłość.

Cyberpunk 2077 to nie jedyne wysokobudżetowe RPG, które planuje na najbliższe lata CD Projekt RED. - Cyberpunk 2077 i
Cyberpunk 2077 to nie jedyne wysokobudżetowe RPG, które planuje na najbliższe lata CD Projekt RED.

Jeszcze w tym roku na półki sklepowe trafi drugi dodatek do Dzikiego Gonu, Krew i Wino, i to on jest teraz zapewne projektem priorytetowym CD Projekt RED. Ponadto jeszcze w tym roku premierę będzie miała niezapowiedziana jeszcze gra. Jeśli wierzyć plotkom, prawdopodobnie chodzi tu o samodzielną adaptację Gwinta, która powstaje na silniku Unity.

Natomiast w latach 2017-2021 możemy się spodziewać dwóch tytułów od polskiego studia. Pierwszy z nich to oczywiście Cyberpunk 2077, zapowiedziany jeszcze w 2012 roku. Z kolei drugim jest „kolejna gra fabularna kategorii AAA”. Większej ilości szczegółów niestety nie znamy, jednak nie byłoby zaskoczeniem, gdyby owa nieznana produkcja okazała się czwartą częścią Wiedźmina. Bo mimo że deweloperzy twierdzą, że muszą odpocząć od „mieczów, zamków i słowiańskich potworów”, kiedyś prawdopodobnie wrócą do swojej flagowej serii – choć tym razem nie skupią się na historii Geralta z Rivii.

Ponadto firma planuje znaczne rozszerzenie działalności. W latach 2017-2021 liczba członków zespołu CD Projekt RED ma się zwiększyć aż dwukrotnie, co pozwoli na stworzenie czterech niezależnych ekip, które mają pracować nad produkcjami z „nowych dla studia segmentów”. Wygląda więc na to, że Polacy w niedalekiej przyszłości przestaną ograniczać się wyłącznie do gier RPG.

  1. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt RED
  2. Zapowiedź Cyberpunk 2077 – poznaj uniwersum nowej gry RPG CD Projekt RED