Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 11:05

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Wiedźmin 4 nie ukaże się szybko. CD Projekt RED skupia się na Cyberpunk 2077

Marcin Iwiński, dyrektor generalny CD Projekt RED, ujawnił magazynowi Game Informer, że kolejna odsłona serii Wiedźmin nie pojawi się zbyt szybko. Deweloper przyznał, że cykl ten wymaga odpoczynku, a twórcy muszą skupić się na innym tytule - Cyberpunk 2077.

Wiedźmin 3: Dziki Gon stanowi godne zwieńczenie wiedźmińskiej trylogii. - Wiedźmin 4 nie ukaże się szybko. CD Projekt RED skupia się na Cyberpunk 2077 - wiadomość - 2015-08-06
Wiedźmin 3: Dziki Gon stanowi godne zwieńczenie wiedźmińskiej trylogii.

Studio CD Projekt RED już jakiś czas temu ogłosiło, że wydany w tym roku Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie ostatnią odsłoną cyklu skupiającą się na historii Białego Wilka. Co więcej, okazuje się, że na razie nie możemy spodziewać się jakiejkolwiek produkcji powstałej w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Marcin Iwiński, dyrektor generalny CD Projekt RED, ujawnił we wrześniowym numerze magazynu Game Informer, że twórcy w ogóle nie myśleli jeszcze o przyszłości serii. Deweloper przyznał jednak, że cykl wymaga stosownego odpoczynku. Polacy przez ostatnie 10 lat intensywnie pracowali nad mieczami, zamkami i słowiańskimi potworami, dlatego też przyszedł najwyższy czas na małą odmianę w tym temacie. Zespół skupi się teraz na swojej innej produkcji - Cyberpunk 2077, osadzonej w realiach science-fiction RPG.

Iwiński przyznał, że „redzi” w żadnym razie nie chcą stworzyć z omawianego tytułu jakiegoś tasiemca. Przedstawiciel polskiego dewelopera stwierdził, że świat Wiedźmina jest gigantyczny, chociaż trudno na razie powiedzieć, kiedy Polacy zdecydują się kolejny raz opowiedzieć historię osadzoną w tym klimacie.

„Trójka” bez dwóch zdań stanowi znakomite zwieńczenie bardzo popularnego i świetnie ocenianego cyklu gier cRPG. Mamy nadzieję, że CD Projekt RED, po naładowaniu baterii i z masą nowych, równie dobrych pomysłów, jeszcze kiedyś wróci do tego niezwykłego uniwersum i ponownie zaserwuje towar eksportowy zbliżonego pokroju. Polska grami stoi, warto o tym pamiętać.