Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 maja 2016, 14:44

autor: Góral

Digital Dragons 2016 już w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu w Krakowie odbędzie się Digital Dragons 2016 - branżowa konferencja, na której wykłady poprowadzi szereg sławnych deweloperów, w tym John Romero, Feargus Urquhart, Chris Avellone oraz David Brevik.

Digital Dragons 2016 zbliża się wielkimi krokami. - Digital Dragons 2016 już w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2016-05-09
Digital Dragons 2016 zbliża się wielkimi krokami.

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące piątej edycji Digital Dragons, a tu już wielkimi krokami zbliża się dzień rozpoczęcia branżowej konferencji, która odbędzie się w dniach 16 – 17 maja na Kazimierzu w budynku Starej Zajezdni i w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć wszystkim zainteresowanym, czego należy się w tym roku spodziewać.

W ciągu dwóch dni imprezy odbędzie się wiele wykładów i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez ponad 90 prelegentów. Wśród gości pojawią się takie osobistości jak John Romero (jeden z „ojców” Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a), Feargus Urquhart, Chris Avellone (współtwórcy Fallouta), David Brevik (współtwórca Diablo), Dmitri Martynov (szef Google Play Apps&Games w Rosji), Fredrik Wester (szef firmy Paradox Interactive) czy też Bartłomiej Waszak (programista w Ubisoft Quebec).

Digital Dragons to jednak nie tylko głośne nazwiska pracujące przy dużych projektach. Podczas imprezy odbędzie się także konkurs Indie Showcase, do którego w tym roku zakwalifikowało się 70 gier oraz University Students Talent Show z 12 tytułami przygotowanymi na polskich uczelniach. Na miejscu obecni będą przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, więc kto wie, czy z któregoś projektu nie wykluje się coś większego.

Wszystko to uzupełni rozdanie nagród Digital Dragons, które zostaną przyznane najlepszym produkcjom 2015 roku. Krótko pisząc, będzie się działo, a na koniec przypominamy, że bilety można obecnie nabyć w cenie 699 zł (Dev Pass) i 999 zł (Business Pass).