Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2016, 19:00

autor: Góral

Feargus Urquhart, twórca Fallouta i Planescape Torment, na Digital Dragons 2016

Organizatorzy konferencji Digital Dragons 2016 (16-17 maja w Krakowie) poinformowali, że na miejscu zjawi się Feargus Urquhart - współtwórca takich gier jak Fallout i Planescape Torment.

Feargus Urquhart / Źródło zdjęcia: materiały prasowe organizatora. - Feargus Urquhart, twórca Fallouta i Planescape Torment, na Digital Dragons 2016 - wiadomość - 2016-03-15
Feargus Urquhart / Źródło zdjęcia: materiały prasowe organizatora.

Mamy kolejne informacje na temat tegorocznej konferencji Digital Dragons. Tym razem organizatorzy poinformowali o kolejnych gościach, którzy pojawią się w Krakowie. Będą to Feargus Urquhart i Chris Avellone (o nim wiedzilismy już wcześniej). Pierwszy z wymienionych to szef studia Obsidian Entertainment, który starszym graczom bardziej kojarzy się jednak z legendarnego Black Isle Studios, które pod jego wodzami spłodziło m.in. dwie pierwsze odsłony Fallouta czy też Planescape Torment. Druga postać również należy do grona najbardziej zasłużonych deweloperów, gdyż pracowała w firmie Interplay, mając spory udział w tych samych projektach co Urquhart. Obecnie Avellone pomaga w tworzeniu wyczekiwanego RPG Divinity: Original Sin II.

Oprócz tych dwóch osobistości, na konferencji spotkamy także Johna Romero (współtwórca Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a) Fredrika Westera (szef firmy Paradox Interactive), Susan O’Connor (scenarzystka, która pracowała przy BioShocku i Tomb Raiderze) czy też Bartłomieja Waszaka (programista w Ubisoft Quebec).

Digital Dragons 2016 odbędzie się w dniach 16 – 17 maja na Kazimierzu w budynku Starej Zajezdni i w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Bilety można nabyć do 15 kwietnia w cenie 599 zł (Dev Pass) i 799 zł (Business Pass). Później ich koszt wzrośnie do 699 zł i 999 zł.