Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 16:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Digital Dragons 2016 - ruszyła sprzedaż biletów; mamy pierwsze informacje

Organizatorzy konferencji Digital Dragons 2016 wyjawili pierwsze informacje na temat zbliżającego się wydarzenia. Przede wszystkim wystartowała już sprzedaż biletów, które do 15 lutego można kupić w niższych cenach. Ponadto poznaliśmy część z gości zaproszonych na wykłady.

W zeszłym roku na Digital Dragons pojawiło się kilka gwiazd branży gier wideo, ale wszystkie z nich przyćmił Hed / Źródło fot.: Digital Dragons. - Digital Dragons 2016 - ruszyła sprzedaż biletów; mamy pierwsze informacje - wiadomość - 2016-01-21
W zeszłym roku na Digital Dragons pojawiło się kilka gwiazd branży gier wideo, ale wszystkie z nich przyćmił Hed / Źródło fot.: Digital Dragons.

Poznaliśmy pierwsze informacje związane z tegoroczną edycją branżowej konferencji Digital Dragons, która odbędzie się w dniach 16 – 17 maja. Przede wszystkim rozpoczęto sprzedaż biletów – do 15 lutego można nabyć je na oficjalnej stronie wydarzenia w cenie 399 zł (Dev Pass) i 599 zł (Business Pass). Po tym terminie koszt wzrośnie odpowiednio do 599 zł i 799 zł (ceny obowiązywać będą do 15 kwietnia), a później 699 zł i 999 zł.

W tym roku ponownie możemy oczekiwać rozmaitych prelekcji związanych z takimi tematami jak programowanie, grafika, marketing czy udźwiękowienie, a na konferencji pojawią się tacy goście jak:

  • Dmitri Martynov – szef Google Play Apps&Games w Rosji;
  • Fredrik Wester – szef firmy Paradox Interactive;
  • Chris Avellone – słynny deweloper, współtwórca m.in Fallouta 2, Planescape: Torment i Icewind Dale;
  • Susan O’Connor – scenarzystka znana z prac nad BioShockiem i Tomb Raiderem;
  • Bartłomiej Waszak – programista w Ubisoft Quebec.

Podobnie jak w zeszłym roku, Digital Dragons 2016 będzie miało miejsce w Krakowie na Kazimierzu w budynku Starej Zajezdni (przestrzeń wystawiennicza) oraz w Muzeum Inżynierii Miejskiej (konferencje).

Przy okazji warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w Krakowie goszczono m.in. Briana Fargo (InXile Entertainment) i Matta MacLeana (Obsidian Entertainment), a na miejscu pojawiło się ponad 1100 odwiedzających, 430 firm, 60 uczestników konkursu na najlepszą grę niezależną i 12 funduszy venture capital, co jak na razie jest najlepszym wynikiem w kilkuletniej historii Digital Dragons. Bardzo prawdopodobne, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.