Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 19:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

John Romero na Digital Dragons 2016

Organizatorzy Digital Dragons 2016 poinformowali, że John Romero - jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci branży gier wideo, współtwórca m.in. Wolfensteina 3D i Dooma - pojawi się na krakowskiej konferencji.

John Romero / Źródło zdjęcia: Romero Games. - John Romero na Digital Dragons 2016 - wiadomość - 2016-02-09
John Romero / Źródło zdjęcia: Romero Games.

Mamy kolejne informacje związane z konferencją Digital Dragons 2016 (16 – 17 maja w Krakowie na Kazimierzu w budynku Starej Zajezdni). Tym razem organizatorzy poinformowali, że oprócz znanych już gości, w Krakowie pojawi się także słynny John Romero. Starsi stażem gracze z pewnością kojarzą tego człowieka, niewykluczone też, że przed laty był dla nich idolem, ale warto nieco przybliżyć tę ciekawą postać pozostałym osobom.

Digital Dragons 2016 w skrócie:
  • 16 – 17 maja w Krakowie na Kazimierzu w budynku Starej Zajezdni
  • Wśród gości pojawi się John Romero – współtwórca Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a
  • Do 15 lutego bilety na można nabyć w obniżonych cenach – 399 zł (Dev Pass) i 599 zł (Business Pass)

Przede wszystkim jest to współtwórca kilku z najważniejszych FPS-ów w historii. Mowa o Wolfenstein 3D, Doom i Quake. Po odejściu ze studia id Software jego legenda zaczęła jednak podupadać. Fani liczyli bowiem, że zapowiedziana w 1997 roku Daikatana okaże się kolejnym kamieniem milowym branży gier wideo, ale gdy w końcu udało się ją wypuścić w 2000 roku, wszyscy przeżyli wielki zawód. Pisząc w skrócie, nie była to produkcja ani rewolucyjna, ani rewelacyjna, a co najwyżej dobra. W późniejszych latach o Romero nie było już tak głośno, aczkolwiek deweloper cały czas był aktywny i do dziś tworzy kolejne projekty w studiach Loot Drop i Romero Games.

Przypominamy także, że w Krakowie spotkamy również Dmitria Martynova (szef Google Play Apps&Games w Rosji), Fredrika Westera (szef firmy Paradox Interactive), Chrisa Avellone’a (współtwórca m.in Fallouta 2 i Planescape: Torment), Susan O’Connor (scenarzystka pracująca przy BioShocku) oraz Bartłomieja Waszaka (programista w Ubisoft Quebec).

Pamiętajcie również, że do 15 lutego bilety na Digital Dragons 2016 można nabyć w obniżonych cenach – 399 zł (Dev Pass) i 599 zł (Business Pass).