Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2016, 06:55

autor: Hed

Tom Clancy's The Division z otwartą betą – znamy terminy i szczegóły [AKTUALIZACJA]

Firma Ubisoft szykuje otwartą betę Tom Clancy's The Division, która wystartuje w drugiej połowie lutego na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Wydawca podał dokładny termin trwania wydarzenia dla każdej z platform i zdradził, jaką nową zawartość gracze zobaczą. Osoby, które wezmą udział w testach, otrzymają nagrodę w pełnej wersji gry.

Tom Clancy's The Division powróci w otwartej becie na wszystkich platformach. - Tom Clancy's The Division z otwartą betą – znamy terminy i szczegóły - wiadomość - 2016-02-10
Tom Clancy's The Division powróci w otwartej becie na wszystkich platformach.

Tom Clancy's The Division otrzyma otwartą betę jeszcze przed marcową premierą – potwierdziły się więc pogłoski sprzed paru dni. Ogólnodostępne testy gry Ubisoft Massive wystartują 18 lutego na Xboksie One oraz dzień później (czyli 19 lutego) na pecetach i PlayStation 4. Użytkownicy wszystkich platform będą mogli biegać z bronią po wirtualnym Nowym Jorku do 21 lutego. Niezbędne pliki będzie można pobierać wstępnie już od 16 lutego na Uplayu i w sklepach każdej z konsol. Ubisoft zaznaczył wyraźnie w ogłoszeniu na oficjalnej stronie produkcji, że tym razem nie będą obowiązywały żadne restrykcje dostępowe, więc każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu. W otwartej becie zobaczymy nową misję fabularną, a osoby, które pomogą testować grę mogą liczyć na pewien dodatek w pełnej wersji The Division.

W skrócie plan otwartej bety wygląda więc następująco:

  1. 16 lutego – ruszy wstępne pobieranie plików
  2. 18 lutego – dostęp do gry uzyskują posiadacze Xboksa One
  3. 19 lutego – dostęp do gry uzyskują także platformy PC i PlayStation 4
  4. 21 lutego – koniec trwania bety

[Aktualizacja] Jeden z zagranicznych serwisów odkrył, że build z pierwszej bety otrzymał aktualizację wraz ze szczegółowym opisem zawartości, jaka pojawi się w otwartych testach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że zagramy w misję o nazwie Subway Morgue, gdzie spotkamy frakcję The Cleaners i odkryjemy Mass Grave (masowy grób?). Przy okazji uratujemy niejakiego Paula Rhodesa. Otwarta beta pozwoli odblokować dodatkowe skrzydło w bazie (Tech Wing) i niedostępną wcześniej zdolność (rozstawianie wieżyczek). Oprócz tego Ubisoft Massive wprowadził sporo zmian w Dark Zone: większą częstotliwość pojawiania się skrzyń, dodatkowych przeciwników czy ciekawsze nagrody za udane misje. Gra otrzyma też liczne poprawki, np. w zakresie systemu wykrywania oszustów.

Ogłoszeniu bety towarzyszy zwiastun zatytułowany „Wrogie frakcje”, który prezentuje... wrogie frakcje. Tak, zaskoczenia nie ma tu żadnego, no chyba, że myśleliście, że w Nowym Jorku będziemy walczyć z kosmitami, dinozaurami czy zombie. Nic z tych rzeczy. Zamiast tego trafimy na łobuzów, bandytów, rzezimieszków, byłych więźniów i piromanów-amatorów. W skrócie to kolejna porcja gloryfikacji przemocy, brania sprawy w swoje ręce i strzelania z broni do ludzi, czyli coś, co w grach funkcjonuje na porządku dziennym. The Division nigdy przecież nie miało opowiadać o samotnym bieganiu po lesie i rozmawianiu przez krótkofalówkę jak pewna gra niezależna.

Zawartość bety, opinie na jej temat i statystyki

Otwarta beta The Division będzie zawierała całą zawartość z zakończonych niedawno zamkniętych testów. Podczas zabawy będzie więc można ruszyć w bój na ulice zrujnowanego Nowego Jorku i nabić kilkanaście poziomów rozwoju postaci oraz sprawdzić jak działają tak zwane „mroczne strefy” (Dark Zone). W nich drużyny graczy są wystawiane na trudną próbę – mogą sprzymierzyć się dla wspólnych korzyści lub rozpocząć walkę między sobą, by zagarnąć wszystko dla siebie. Szczegóły nowej misji niestety nie zostały podane, ale zgadujemy, że będzie się w niej strzelało. Jeśli zaś chcecie poznać naszą opinię na temat gry, polecamy między innymi tekst z zamkniętego pokazu i filmy serwisu tvgry.pl. Jeden z nich jest dostępny poniżej.

Niedawno zadaliśmy pytanie, czy pecetowe The Division mogłoby wyglądał ładniej gdyby nie ograniczenia konsol. Twórcy odpowiedzieli na to zapewniając, że gracze komputerowi otrzymają odrębny, rozbudowany build.

Ubisoft pochwalił się statystykami z zamkniętej bety. Wydawca zdradził między innymi, że pewien gracz spędził w becie 90 ze 120 możliwych godzin a wszyscy uczestnicy razem wzięci rozegrali prawie 7 milionów gier. Podczas rozgrywki rzucono około 9 milionów granatów i wystrzelono prawie 15 miliardów pocisków. Nieco więcej na temat ludzkiej natury mówi nam za to wynik dotyczący aktywności w Dark Zone – aż 87% ludzi zwróciło się przeciwko kolegom i rozpoczęło walkę między sobą. To okropne, ale na szczęście mamy okazję poprawić się w otwartej becie. Pokażcie Ubisoftowi, że wcale nie jesteśmy tacy okrutni.

Tom Clancy's The Division to nowa gra akcji z silnym komponentem online, za którą odpowiada studio Ubisoft Massive. Tym razem deweloper znany z pecetowych strategii pokroju World in Conflict, serwuje produkcję widowiskową i ambitną – gracze wcielają się w członków tytułowej jednostki i przemierzają ulice Nowego Jorku pogrążonego w chaosie na skutek pandemii. Grę mają cechować obszerny świat i płynnie przenikające się elementy gry solowej, kooperacyjnej i rywalizacyjnej. Premiera Tom Clancy's The Division nastąpi 8 marca na PC, Xboksie One i PlayStation 4.

  1. Grafika prezentująca statystyki z zamkniętej bety