Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2016, 09:30

Far Cry Primal - obejrzyj nowy, pięciominutowy gameplay trailer

Firma Ubisoft opublikowała nowy, pięciominutowy filmik z Far Cry Primal, który omawia wszystkie podstawowe aspekty gry. Materiał opatrzony został polskimi napisami.

Wśród naszych czytelników Far Cry Primal to najbardziej wyczekiwana gra 2016 roku, więc każdy świeży materiał video należy witać z dużym zainteresowaniem. Najnowszy określony został mianem Zwiastuna 101. Filmik trwa prawie pięć minut i prezentuje ogólny przegląd wszystkich aspektów produkcji, począwszy od fabuły aż po mechanizmy rozgrywki. Co godne pochwały, wydawca, czyli firma Ubisoft, przygotował polskie napisy.

Przypomnijmy, że Far Cry Primal zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Wersja konsolowa trafi do sprzedaży 23 lutego, a na PC gra zawita 1 marca. Poza wydaniem standardowym będziemy mogli kupić także trzy edycje specjalne.

Walka w zwarciu odegra w Far Cry Primal znacznie większą rolę niż w poprzednich odsłonach cyklu. - Far Cry Primal - obejrzyj nowy, pięciominutowy materiał video - wiadomość - 2016-02-10
Walka w zwarciu odegra w Far Cry Primal znacznie większą rolę niż w poprzednich odsłonach cyklu.

Far Cry Primal przeniesie nas do epoki kamienia łupanego. Wcielimy się w jaskiniowca imieniem Takkar, którego celem będzie umieszczenie swojego plemienia na samym szczycie ówczesnego łańcucha pokarmowego. Porzucenie przez pracowników firmy Ubisoft realiów współczesnych spowoduje utratę znanych z poprzednich części broni palnych. Nie zabraknie łuków i proc, ale nacisk położony zostanie na walkę w zwarciu, w której wykorzystamy m.in. pałki, włócznie i noże. Otrzymamy oczywiście możliwość ulepszania arsenału oraz konstruowania nowych typów uzbrojenia ze zgromadzonych surowców. Pojawi się także opcja tworzenia prymitywnych bomb, potrafiących m.in. przywoływać pszczoły oraz wywoływać u wrogów szał, który obróci ich przeciwko sobie. Będziemy mogli także zastawiać kilka rodzajów pułapek.

Takkar nazywany jest Władcą Zwierząt i znajdzie to odzwierciedlenie w rozgrywce. Bohater będzie bowiem w stanie poskramiać dzikie bestie i wydawać im rozkazy. Umiejętność tę wykorzystamy oczywiście w walce, podczas której będziemy mogli liczyć na pomoc np. niedźwiedzi lub tygrysów szablastozębnych. Z kolei sowa posłuży do przeprowadzania zwiadu przed atakami na pozycje nieprzyjaciół. Nie zabraknie także możliwości potraktowania największych zwierząt jako wierzchowców.

Warto na koniec dodać, że niedawno autorzy poinformowali, iż w Far Cry Primal nie znajdzie się żaden tryb multiplayer, zarówno kooperacyjny jak i PvP. Twórcy podjęli taką decyzję, gdyż kampania zawsze była najważniejszym elementem marki i chcieli poświęcić całą uwagę jak najlepszemu dopracowaniu tego aspektu gry.

  1. Far Cry Primal – oficjalna strona gry
  2. Testujemy grę Far Cry: Primal - prehistoria po ubisoftowemu
  3. Far Cry Primal – kompendium wiedzy