Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 10:25

Firewatch zadebiutuje dziś wieczorem; gra zbiera bardzo dobre recenzje

Do premiery przygodówki Firewatch pozostało już tylko kilka godzin. Gra trafi do sprzedaży dzisiaj wieczorem, a oczekiwanie na debiut umilić może lektura pierwszych recenzji.

Sądząc po pierwszych recenzjach, debiut studia Campo Santo można zaliczyć do udanych. - Firewatch zadebiutuje dzisiaj wieczorem. Gra zbiera bardzo dobre recenzje - wiadomość - 2016-02-09
Sądząc po pierwszych recenzjach, debiut studia Campo Santo można zaliczyć do udanych.

Dzisiaj wieczorem do sprzedaży trafi Firewatch, czyli pierwszoosobowa przygodówka będąca debiutanckim projektem studia Campo Santo, założonego przez ludzi, którzy wcześniej brali udział w produkcji BioShock 2, Gone Home oraz pierwszego sezonu The Walking Dead. Produkcja sprzedawana będzie wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, w wersjach na pecety i konsolę PlayStation 4. Wcześniejsze dokonania autorów, w połączeniu z imponującymi prezentacjami gry sprawiły, że oczekiwania były spore. Sądząc po pierwszych opiniach, twórcom udało się je w większości spełnić, gdyż średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi obecnie 82%. Nasz redaktor był odrobinę bardziej surowy i wystawił grze notę 8.0/10. Poniżej podajemy przykładowe recenzje:

 1. IGN – 9.3/10
 2. Forbes – 9/10
 3. Gaming Trend – 90/100
 4. Hardcore Gamer – 4.5/5
 5. PC Gamer – 85/100
 6. Polygon – 8.5/10
 7. Destructoid – 8/10
 8. Everyeye.it - 7.2/10
 9. Gamespot – 7/10
 10. PC World – 3/5

Generalnie recenzenci chwalą klimat, grafikę oraz poziom immersji. Natomiast krytyka koncentruje się głównie na zbyt krótkiej kampanii oraz lekko rozczarowującym zakończeniu.

Przypomnijmy, że akcja Firewatch toczy się latem 1989 roku. Wcielamy się w mężczyznę, który - aby uciec od swoich problemów - zatrudnia się jako strażnik leśny w stanie Wyoming. Bohater pragnie spokoju, ale oczywiście nie będzie dane mu go zaznać.

Wydarzenia obserwujemy z oczu postaci, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata i wykonywaniu konkretnych zadań, z których wiele obejmuje obowiązki zawodowe bohatera, np. zapobieganie pożarom w lesie. Część wyzwań ma charakter zręcznościowy, podczas gdy inne testują spryt gracza. Istotną rolę podczas kampanii odgrywają interakcje z przełożoną imieniem Delilah, z którą porozumiewamy się za pomocą radia. Przejście trybu fabularnego zajmuje około 5-6 godzin i twórcy nie przewidzieli żadnych opcji multiplayer.

 1. Recenzja gry Firewatch - pięć godzin z życia leśniczego
 2. Firewatch – oficjalna strona gry