Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 10:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Unravel - poruszająca platformówka debiutuje na rynku

Klimatyczna platformówka Unravel od studia Coldwood Interactive debiutuje dziś na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC. Tytuł dostępny jest w cenie 59 zł na Originie i za około 90 zł na urządzeniach Sony i Microsoftu.

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o pierwszych recenzjach platformówki Unravel, która może i ideałem nie jest, ale bardzo dobrą grą już tak. W związku z tym miłośnicy gatunku z pewnością będą zadowoleni z dzisiejszej premiery. Produkcja jest już dostępna na wszystkich docelowych platformach sprzętowych (Xbox One, PlayStation 4, PC-ty), a dodatkowo abonenci usług Origin Access i EA Access mogą przetestować tytuł przed zakupem, bawiąc się na pierwszych dwóch poziomach przez maksymalnie 10 godzin. Oczywiście, jeżeli później zdecydujecie się na zainwestowanie w pełną wersję, to Wasze postępy zostaną przeniesione.

Kup Unravel:

W Unravel ciało Yarny’ego wykorzystujemy do pokonywania przeszkód i rozwiązywania zagadek. - Unravel - poruszająca platformówka debiutuje na rynku - wiadomość - 2016-02-09
W Unravel ciało Yarny’ego wykorzystujemy do pokonywania przeszkód i rozwiązywania zagadek.
Unravel w skrócie:
  • Gatunek: platformówka 2,5D
  • Deweloper: Coldwood Interactive
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 9 lutego 2016 roku
  • Abonenci usług Origin Access i EA Access mogą przetestować tytuł przed zakupem, bawiąc się na pierwszych dwóch poziomach przez maksymalnie 10 godzin

W Unravel wcielamy się w stworka o imieniu Yarny, który symbolizuje utracone rodzinne wspomnienia. Naszym celem jest ich odzyskanie, a dokonamy tego w trakcie podróży po świecie inspirowanym północną Skandynawią. Główny bohater produkcji stworzony jest z włóczki. Za jej sprawą może rozwiązywać napotykane problemy, np. posługując się nią niczym liną, uprzężą i nie tylko. Jak informowaliśmy wczoraj, mechanika zabawy nie jest w 100% dopracowana i pewne elementy nie zostały dobrze wyjaśnione, co może niepotrzebnie denerwować podczas niektórych zagadek. Nie powala też czas trwania kampanii. Niewielkie wady wynagradza jednak poruszająca historia oraz niesamowita oprawa graficzna.

Za Unravel odpowiada studio Coldwood Interactive, dla którego jest to pierwszy tak duży projekt. Do tej pory szwedzka ekipa najbardziej kojarzona była z Move Fitness na konsolę PlayStation 3. Natomiast wydawcą produkcji jest znane wszem i wobec Electronic Arts, które raczej niezbyt często inwestuje w tego typu projekty, ale tym razem najwidoczniej im się opłaciło, przynajmniej jeżeli chodzi jakość gry, bo czy okaże się ona sukcesem finansowym czas pokaże.