Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2016, 10:55

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Unravel 2 w drodze – EA przedłuża kontrakt z twórcami zręcznościowej platformówki

Firma Electronic Arts wyda kolejny projekt twórców logiczno-zręcznościowej platformówki Unravel, którym będzie kontynuacja tamtej gry. Póki co nie mamy jednak żadnych konkretów na temat nowej produkcji studia Coldwood Interactive.

Firmie Electronic Arts najwyraźniej spodobały się efekty współpracy z twórcami ciepło przyjętej logiczno-zręcznościowej platformówki Unravel. Amerykański wydawca ogłosił bowiem odnowienie kontraktu z niezależnym studiem Coldwood Interactive w celu wydania ich kolejnego projektu, który, jak dowiedział się serwis Game Informer, będzie kontynuacją przygód włóczkowego bohatera. Niestety, póki co nie mamy żadnych szczegółów na temat Unravel 2 czy jakkolwiek inaczej będzie nazywała się gra. Przypominamy, że oryginalne Unravel ukazało się w lutym bieżącego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Unravel okazało się prawdziwym powiewem świeżości – zwłaszcza, że grę wydało EA. - Unravel 2 w drodze – EA przedłuża kontrakt z twórcami zręcznościowej platformówki - wiadomość - 2016-05-18
Unravel okazało się prawdziwym powiewem świeżości – zwłaszcza, że grę wydało EA.

Unravel ujęło graczy przede wszystkim oryginalną mechaniką rozgrywki opartą na fizyce. Otóż w grze sterujemy sympatycznym bohaterem o imieniu Yarny, w całości stworzonym z czerwonej włóczki. Poruszając się po dwuipółwymiarowych planszach postać się rozwija (dosłownie, a nie w znaczeniu RPG-owym), stopniowo prując własne ciało. Dzięki pochodzącej z Yarny’ego włóczce pokonujemy przeszkody terenowe, bujamy się nad przepaściami i budujemy mosty. Jednocześnie trzeba uważać, żeby Yarny nam się nie „skończył”, co wymaga wyszukiwania coraz to nowych kłębków włóczki w celu przywrócenia mu „tężyzny fizycznej”.

Unravel zasłynęło też za sprawą przepięknej grafiki, utrzymanej w stylistyce 2,5D. Choć poruszamy się w jednej płaszczyźnie, to stworzone na podstawie prawdziwych fotografii tła charakteryzują się wyjątkową głębią. Od niedawna dostępne jest demo produkcji, dzięki któremu sami możecie się przekonać, czy pasuje Wam taki styl zabawy.

Ufamy, że w przypadku Unravel 2 szwedzkie Coldwood Interactive wykaże się równie dużą kreatywnością, co przy swoim ostatnim projekcie, a nie po prostu powieli sprawdzone schematy.

  1. Włóczęga czerwonej włóczki - recenzja gry Unravel
  2. Oficjalna strona gry Unravel