Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2016, 20:10

Premiera Unravel już jutro. Gra zbiera bardzo dobre oceny

Unravel, gra szwedzkiego studia Coldwood Interactive, trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 już jutro. Na dzień przed premierą w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje, sugerujące, że mamy do czynienia z naprawdę solidnym tytułem.

Na początku 2016 roku królują tytuły mniejszych deweloperów – najpierw Darkest Dungeon, potem The Witness, a teraz Unravel zebrały świetne oceny. - Premiera Unravel już jutro. Gra zbiera bardzo dobre oceny - wiadomość - 2016-02-08
Na początku 2016 roku królują tytuły mniejszych deweloperów – najpierw Darkest Dungeon, potem The Witness, a teraz Unravel zebrały świetne oceny.

Platformówka niezależnego studia Coldwood Interactive, Unravel, zadebiutuje już jutro, w sieci zaczęły się więc pojawiać pierwsze recenzje gry. Wszystko wskazuje na to, że szwedzcy deweloperzy dostarczyli naprawdę bardzo solidną produkcję, która znacznej większości oceniających przynajmniej przypadła do gustu – a często wręcz ich oczarowała. Noty zagranicznych serwisów możecie zobaczyć poniżej:

 1. Destructoid – 10/10
 2. GamesRadar+ – 4,5/5
 3. EGM Now – 8.5/10
 4. IGN – 8.3/10
 5. The Telegraph – 4/5
 6. USGamer – 4/5
 7. Game Informer – 7.75/10
 8. Gamespot – 7/10
 9. God Is A Geek – 5.5/10

W wielu recenzjach pojawiają się porównania do LittleBigPlanet czy Yoshi's Wooly World, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę chociażby specyficzną oprawę graficzną. Ta jest jednogłośnie chwalona – Unravel prezentuje się przepięknie, szczególnie zachwyca zaś kolorowy, przepełniony szczegółami świat. Pod kątem rozgrywki jest nieco gorzej, część dziennikarzy zwracała bowiem uwagę na to, że nie wszystkie mechaniki zostały odpowiednio wyjaśnione, co bywało frustrujące przy niektórych zagadkach. Równie często wytyka się niezbyt imponującą długość gry: dzieło Coldwood Interactive starcza na zaledwie kilka godzin, jednak w tym czasie przekazuje bardzo emocjonalną historię, która chwyciła za serca większość recenzentów. Ale czy Unravel przyjmie się równie dobrze wśród graczy? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w przeciągu najbliższych kilku dni.

Premiera Unravel już jutro. Gra zbiera bardzo dobre oceny - ilustracja #3

Głównym bohaterem Unravel jest zrobiony z włóczki stworek Yarny. Materiał, z którego został wykonany, jest przy tym podstawowym narzędziem do rozwiązywania zagadek – możemy go rozwijać, zahaczać o elementy otoczenia czy bujać się na nim. Wszystko to w celu odnalezienia zagubionych wspomnień oraz swojej rodziny. Niesamowite wrażenie w tej produkcji robi przede wszystkim oprawa graficzna, nadająca całości wyjątkowy klimat. Unravel trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Jeśli gracie na komputerze lub konsoli Microsoftu, możecie już teraz przetestować dzieło szwedzkich deweloperów przy pomocy usługi Origin Access lub EA Access.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Unravel
 2. Przez pięć minut na E3 przestało chodzić o pieniądze