Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 12:40

Wieści ze świata (Game Trailers, Plague Inc.: Evolved, The Division) 9/2/2016

Dziś piszemy m.in. o zamknięciu serwisu Game Trailers, zaprzeczeniu przez Ubisoft, jakoby Tom Clancy's The Division na PC ucierpiało przez ograniczenia konsol, oraz o dacie premiery pełnej wersji gry Plague Inc.: Evolved. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Game Trailers

Game Trailers było pierwszym serwisem skupiającym się na publikowaniu materiałów filmowych na temat gier komputerowych. - Wieści ze świata (Game Trailers, Plague Inc.: Evolved, Tom Clancy's The Division) 9/2/2016 - wiadomość - 2016-02-09
Game Trailers było pierwszym serwisem skupiającym się na publikowaniu materiałów filmowych na temat gier komputerowych.

Po ponad 13 latach działalności i prawie 2 lata po wykupieniu go przez firmę Defy Media, serwis Game Trailers przestał istnieć. Informacja ta pojawiła się na oficjalnych kanałach społecznościowych witryny (w tym na Twitterze), a później została potwierdzona m.in. przez redaktora naczelnego Brandona Jonesa oraz zastępcę redaktora Bena Moore’a. Ten drugi poinformował również na forum NeoGAF, że zespół dowiedział się o tej decyzji zaledwie kilka godzin przed opublikowaniem oficjalnej informacji i do ostatniej chwili zamieszczał (np. recenzja gry Firewatch) materiały. Game Trailers było pionierem w zakresie zamieszczanych w sieci filmików poświęconych tematyce growej, poprzedzając podobne inicjatywy na serwisach YouTube czy Twitch. Przypomnijmy też, że zaraz po przejęciu GT zarząd Defy Media zwolnił 2/3 stałych pracowników.

Plague Inc.: Evolved

Po ponad dwóch latach i 18 aktualizacjach (Ewolucjach) twórcy Plague Inc.: Evolved ogłosili wyjście tej nietypowej gry strategicznej z Wczesnego Dostępu Steam. We wpisie na platformie Steam zapowiedziano wydanie ostatniej, osiemnastej Ewolucji, która ukaże się 18 lutego i zaktualizuje grę do wersji 1.0. Pojawi się długo wyczekiwany tryb kooperacji, jak również sztuczna inteligencja w trybie wieloosobowym czy też kod Double Strain oraz garść zmian związanych z optymalizacją produkcji. Przy okazji zespół pochwalił się sprzedażą ponad 800 tysięcy egzemplarzy gry oraz ujawnił, że gracze zdążyli już zainfekować ponad 40 bilionów wirtualnych osób w świecie gry.

Plague Inc.: Evolved w wersji 1.0 zadebiutuje równo dwa lata po debiucie w serwisie Steam. - Wieści ze świata (Game Trailers, Plague Inc.: Evolved, Tom Clancy's The Division) 9/2/2016 - wiadomość - 2016-02-09
Plague Inc.: Evolved w wersji 1.0 zadebiutuje równo dwa lata po debiucie w serwisie Steam.

Tom Clancy’s The Division

Niedzielna informacja o rzekomym technicznym ograniczeniu przez konsole pecetowej wersji gry Tom Clancy’s The Division wywołała ostrą reakcję graczy. W związku z tym serwis PCGamesN zwrócił się z prośbą o komentarz na temat tych doniesień do wydawcy, firmy Ubisoft. W odpowiedzi francuski koncern wystosował oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczono, by pecetowe wydanie The Division było ograniczone przez wersje konsolowe, jako że edycja na komputery osobiste była tworzona „od podstaw”. Powołano się też na opinie osób, które zapoznały się z produkcją w ramach zamkniętej bety:

”Dowiedzieliśmy się, że komentarz jednego z członków naszego zespoły został odebrany przez część społeczności jako implikacja „ograniczenia” pecetowej wersji The Division i stanowczo im zaprzeczamy. Od samego początku pecetowe wydanie The Division było tworzone od podstaw i jesteśmy przekonani, że gracze będą zadowoleni z gry i oferowanych przez tę wersję opcji. Opinie uczestników zamkniętej bety PC potwierdzają taki stan rzeczy”.

Galeria obrazów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze screeny z naszej galerii…

Galeria filmików

…jak również najnowsze filmy z gier: