Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 lutego 2016, 12:35

autor: Jiker

Clash Royale - w kolejny potencjalny hit twórców Clash of Clans zagramy w marcu

Firma Supercell ogłosiła, że Clash Royale - gra bitewna z elementami MOBA i karcianki - zaliczy swój oficjalny debiut w marcu. W produkcję zagrają posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS.

Studio Supercell, twórcy hitowego Clash of Clans, ujawniło, że oficjalna premiera Clash Royale – sieciowej gry bitewnej z elementami gatunku MOBA i karcianki – odbędzie się w przyszłym miesiącu. Firma dokonała tego, publikując nowy, ledwie 15-sekundowy teaser produkcji. Tytuł nie podzieli zatem losu logicznej gry akcji Spooky Pop oraz logicznej zręcznościówki Smash Land, czyli poprzednich projektów Supercell, które ostatecznie zostały skasowane.

Przypominam, że Clash Royale zaliczyło na początku bieżącego roku tzw. soft-launch. Beta-testy, w których udział mogą brać posiadacze iPhone’ów i iPadów z kilku wybranych krajów (m.in. Nowej Zelandii), potrwają jeszcze kilka tygodni, po czym Supercell dokona niezbędnych zmian i udostępni swoją najnowszą produkcję ludziom z całego świata. W tym także użytkownikom Androida.

Clash Royale powrócimy do świata znanego z niezwykle dochodowego Clash of Clans. Wcielimy się we władcę, którego plany wybiegają daleko poza mury niewielkiego królestwa. Rozgrywka sprowadzi się do udziału w sieciowych pojedynkach z innymi graczami. Przybiorą one postać maksymalnie uproszczonych meczów typu MOBA, w których celem będzie obalenie wrogiego króla, czego dokonamy wysyłając jasno wytyczonymi ścieżkami jednostki ofensywne. Jednocześnie zadbamy o tyły, robiąc użytek z zaklęć i budując struktury obronne (np. wieże strażnicze).

W Clash Royale nie zabraknie też elementów typowych dla karcianek. Czas pomiędzy walkami spędzimy na składaniu tzw. Battle Decka, złożonego z kart reprezentujących poszczególne jednostki czy zagrania (np. wspomniane zaklęcia). Gra będzie też oferować możliwość zakładania klanów – ich członkowie będą mogli wymieniać się kartami, zwiększając tym samym swoje szansę w starciu z przedstawicielami wrogich grup.