Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Spooky Pop (AND)

Spooky Pop

Logiczna gra akcji od twórców Clash of Clans, w której kierujemy łowcami duchów walczącymi ze zjawami. Produkcja wykorzystuje mechanikę zabawy znaną z innych tytułów match-3, ale dodaje też kilka ciekawych rozwiązań, w tym power-upy i interaktywne elementy otoczenia.

Logiczne | zagraj za darmo | połącz trzy elementy

Okładka Spooky Pop (AND)

producent: Supercell

wydawca: Supercell

data premiery gry:

anulowana

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spooky Pop to kolejna gra uznanego studia Supercell, trudniącego się w produkcji gier na urządzenia mobilne (Clash of Clans, Hay Day oraz Boom Beach). Tym razem deweloperzy stworzyli tytuł należący do gatunku układanek match-3. Nie jest to jednak kolejny klon Candy Crush Saga, lecz swego rodzaju gra akcji oparta na modelu biznesowym free-to-play (darmowa rozgrywka, w której wykorzystano mikropłatności).

Historia opowiada o pewnym profesorze, który otworzył przejście do innego wymiaru. Niestety osiągnięcie to nie przyniosło mu chwały, a dodatkowo sprowadziło na naszą planetę wielkie niebezpieczeństwo w postaci ogromnej ilości zjaw. Zadaniem gracza jest pozbycie się problemu, kierując łowcami duchów.

Zabawa podzielona jest na mnóstwo krótkich etapów, w których walczymy z przeciwnikami w systemie turowym. Rozgrywka opiera się na klasycznych zasadach match-3, czyli na łączeniu w pionie i poziomie przynajmniej trzech elementów o tym samym kolorze. Dzięki temu dostarczamy energię do dział plazmowych naszych podopiecznych. Cel jest tylko jeden – pozbycie się wszystkich wrogów, zbliżających się do nas po każdej rundzie.

Jak w każdej szanującej się grze mobilnej, tak i w tym przypadku nie zabrakło rozmaitych power-upów, ułatwiających nieco rozgrywkę. Podczas zabawy można wykorzystać m.in. umiejętność leczenia czy też odepchnięcia wrogów, dzięki czemu zyskuje się nieco czasu na dalszą walkę. Oprócz tego rozgrywka urozmaicana jest przez interaktywne elementy pokroju wybuchających beczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spooky Pop

odpowiednia dla każdego wieku

Spooky Pop – logiczna gra akcji od twórców Clash of Clans
Spooky Pop – logiczna gra akcji od twórców Clash of Clans

wiadomość4 grudnia 2014

W niedalekiej przyszłości na urządzeniach mobilnych zadebiutuje Spooky Pop, nowa gra studia Supercell, czyli twórców kasowych strategii Clash of Clans, Boom Beach i Hay Day. Produkcja jest logiczną grą akcji, opowiadającą o starciach łowców duchów ze zjawami z innego wymiaru. Tytuł zadebiutował niedawno w kanadyjskim App Store.

iOS
AND