Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka KartKraft (PC)
OkładkaKartKraft (PC)

KartKraft PC

Przygotowana przez australijskie studio Black Delta sandboksowa gra wyścigowa z elementami MMO, będąca rozwinięciem studenckiego projektu o nazwie KartSim, zainicjowanego przez założyciela studia i byłego kierowcę wyścigowego, Zacha Griffina.

Wyścigi | gokarty | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

KartKraft Premiera PC

wczesny dostęp

2czerwca2016

26stycznia2022

Steam

26stycznia2022

producent: Black Delta / Motorsport Games wydawca: Motorsport Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do KartKraft

rFactor 2

iRacing

GTR 2 FIA GT Racing Game

KartKraft to poświęcona tytułowym gokartom sandboksowa gra wyścigowa z elementami MMO, wydana na platformie PC. Za powstanie tytułu odpowiada australijskie studio Black Delta i jest on rozwinięciem studenckiego projektu o nazwie KartSim, zainicjowanego przez założyciela studia i niegdysiejszego kierowcę wyścigowego, Zacha Griffina. W skład zespołu deweloperskiego weszli zaś twórcy mający za sobą prace przy tak uznanych markach, jak Transformers, Test Drive Unlimited, Star Wars: The Force Unleashed, Spyro czy AFL Live.

Mechanika

W przeciwieństwie do wielu czysto zręcznościowych gier gokartowych, produkcja studia Black Delta kładzie szczególny nacisk na realizm rozgrywki i możliwie jak najwierniejsze oddanie wrażeń towarzyszących wyścigom pojazdów. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie są one bowiem tylko zwykłymi zabaweczkami i pod względem osiągów (0-100 km/h w 3,1 sekundy) w niczym nie ustępują takim sportowym gigantom jak McLaren czy Lamborghini. W grze zasiadamy za kierownicą szerokiej gamy tych maszyn – począwszy od gokartów niższych klas do ponad 45-konnych gigantów, osiągających zawrotne (jak na ten typ pojazdu) prędkości do 160 km/h. Dzięki realistycznemu silnikowi fizycznemu możemy na własnej skórze poczuć ekstremalne doznania z jazdy, podczas której siły działające na gokarta niejednokrotnie przekraczają 3,5-krotnie stałą grawitacji. Nie wspominając już o ewentualnych efektach zderzenia, odwzorowanych dzięki szczegółowemu modelowi zniszczeń.

W parze z realizmem, KartKraft oferuje także nietypowy dla gatunku, mocno sandboksowy model rozgrywki, w którym nie uczestniczymy tylko i wyłącznie w serii z góry zaplanowanych wyścigów. W grze studia Black Delta ścigać możemy się bez ograniczeń na jednym z wiernie odwzorowanych torów kartingowych z całego świata, takich jak włoskie Sarno, amerykański Atlanta Motorsports Park, brytyjski Paul Fletcher International czy australijski Geelong Karting Club. Całości towarzyszy rozbudowany system zarządzania posiadanymi pojazdami oraz wykorzystywanym podczas rajdów wyposażeniem. Naszego wirtualnego kierowcę możemy więc odziać w całą masę licencjonowanych kombinezonów, rękawic, butów czy kasków takich firm, jak Alpinestars, Freem, Arai, Momo, OMP, Sparco czy Mir.

Tryby gry

Jednym z głównych wyróżników KartKraft jest fakt, że w przeciwieństwie do większości typowych gier wyścigowych nie ścigamy się tu wyłącznie z kierowcami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Co prawda gra pozwala nam na zabawę w pojedynkę w tradycyjnym trybie kariery, jednak skrzydła rozwija dopiero w wariancie wieloosobowym, w którym możemy nie tylko rywalizować z innymi żywymi graczami, ale także łączyć się w profesjonalne zespoły wyścigowe.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC KartKraft stworzony został przy użyciu najnowszej generacji uznanego silnika graficznego Unreal Engine 4, zapewniającego wysokie wrażenia wizualne i doskonałą fizykę. W grze wykorzystano także technologię skanowania laserowego, dzięki której możliwe stało się odwzorowanie w najmniejszych szczegółach realnie istniejących torów kartingowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

KartKraft cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe KartKraft: Odpowiednia dla każdego wieku.

KartKraft Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 32 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza
 • 32 GB HDD
 • Windows 10 64-bit