Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka RaceRoom Racing Experience (PC)
OkładkaRaceRoom Racing Experience (PC)

RaceRoom Racing Experience PC

R3E

Zaawansowany symulator samochodowy, opracowany przez weteranów gatunku – studio SimBin, które zasłynęło takimi seriami, jak RACE czy GTR.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RaceRoom Racing Experience Premiera PC

12lutego2013

Steam

12lutego2013

Gry podobne do RaceRoom Racing Experience

Shift 2: Unleashed

rFactor 2

iRacing

RaceRoom Racing Experience stanowi kolejny krok w ewolucji symulatorów wyścigowych studia SimBin. Szwedzi wyrobili sobie wśród graczy opinię autorów realistycznych produkcji dla szerokiego grona entuzjastów samochodów. Tym razem twórcy postanowili stworzyć swoistą platformę społecznościową, w ramach której możemy wspólnie pościgać się z innymi użytkownikami, zarządzać garażem, tworzyć grupy zrzeszające miłośników poszczególnych producentów itp. Na potrzeby tego tytułu wdrożono również całkiem nowy silnik graficzny oraz dopracowano fizykę jazdy, aby zapewnić jak najbardziej realistyczne doznania płynące z zabawy.

Gra RaceRoom Racing Experience opiera się na modelu nazwanym free to race, co oznacza, że za darmo możemy skorzystać z podstawowych funkcji, niewielkiej puli samochodów (np. Aquila CR1 Sports GT) oraz tras (np. fikcyjna Argentina’s Portero de los Funes). W zależności od naszych preferencji dokupujemy za prawdziwe pieniądze konkretne modele pojazdów oraz różnorodne tory, wiernie przeniesione na ekrany komputera. W sklepie dostępne są takie licencjonowane maszyny jak McLaren Mercedes SLR, Audi R8 GT czy BMW 134. Z kolei wśród sportowych aren znalazł się między innymi słynny holenderski tor Zandvoort, ale nie brakuje także mniej znanych lokacji pokroju australijskiego Bathursta.

Oprócz wspomnianych funkcji społecznościowych twórcy udostępnili rozbudowany system statystyk pozwalający na gromadzenie licznych danych dotyczących osiąganych wyników. Z kolei każdy z producentów samochodów doczekał się strony wzorowanej na facebookowym profilu. Po dołączeniu do niego otrzymujemy najnowsze informacje na temat kolejnych pojazdów z jego katalogu, które mają trafić do tej produkcji.

W porównaniu z poprzednimi symulatorami szwedzkiego studia znacznej poprawie uległa oprawa audiowizualna. O wiele dokładniej prezentują się modele pojazdów, jak i otoczenie tras. Miłośnicy symulacji mogą skorzystać z wiernie odwzorowanego widoku wewnątrz samochodu, a poprawiona fizyka ImmersiDrive gwarantuje bardziej realistyczne uszkodzenia oraz zużywanie opon. Dodano również obsługę zestawów audio 7.1 oraz opcję odtwarzania większej liczby dźwięków jednocześnie.

Ostatnia modyfikacja 17 września 2012

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe RaceRoom Racing Experience: Odpowiednia dla każdego wieku.

RaceRoom Racing Experience Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1.5 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe