Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka RaceRoom Racing Experience (PC)

RaceRoom Racing Experience PC

Zaawansowany symulator samochodowy, opracowany przez weteranów gatunku – studio SimBin, które zasłynęło takimi seriami, jak RACE czy GTR.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | multiplayer | MMO

PC Windows
Okładka RaceRoom Racing Experience (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lutego2013

12lutego2013

Steam

RaceRoom Racing Experience stanowi kolejny krok w ewolucji symulatorów wyścigowych studia SimBin. Szwedzi wyrobili sobie wśród graczy opinię autorów realistycznych produkcji dla szerokiego grona entuzjastów samochodów. Tym razem twórcy postanowili stworzyć swoistą platformę społecznościową, w ramach której możemy wspólnie pościgać się z innymi użytkownikami, zarządzać garażem, tworzyć grupy zrzeszające miłośników poszczególnych producentów itp. Na potrzeby tego tytułu wdrożono również całkiem nowy silnik graficzny oraz dopracowano fizykę jazdy, aby zapewnić jak najbardziej realistyczne doznania płynące z zabawy.

Gra RaceRoom Racing Experience opiera się na modelu nazwanym free to race, co oznacza, że za darmo możemy skorzystać z podstawowych funkcji, niewielkiej puli samochodów (np. Aquila CR1 Sports GT) oraz tras (np. fikcyjna Argentina’s Portero de los Funes). W zależności od naszych preferencji dokupujemy za prawdziwe pieniądze konkretne modele pojazdów oraz różnorodne tory, wiernie przeniesione na ekrany komputera. W sklepie dostępne są takie licencjonowane maszyny jak McLaren Mercedes SLR, Audi R8 GT czy BMW 134. Z kolei wśród sportowych aren znalazł się między innymi słynny holenderski tor Zandvoort, ale nie brakuje także mniej znanych lokacji pokroju australijskiego Bathursta.

Oprócz wspomnianych funkcji społecznościowych twórcy udostępnili rozbudowany system statystyk pozwalający na gromadzenie licznych danych dotyczących osiąganych wyników. Z kolei każdy z producentów samochodów doczekał się strony wzorowanej na facebookowym profilu. Po dołączeniu do niego otrzymujemy najnowsze informacje na temat kolejnych pojazdów z jego katalogu, które mają trafić do tej produkcji.

W porównaniu z poprzednimi symulatorami szwedzkiego studia znacznej poprawie uległa oprawa audiowizualna. O wiele dokładniej prezentują się modele pojazdów, jak i otoczenie tras. Miłośnicy symulacji mogą skorzystać z wiernie odwzorowanego widoku wewnątrz samochodu, a poprawiona fizyka ImmersiDrive gwarantuje bardziej realistyczne uszkodzenia oraz zużywanie opon. Dodano również obsługę zestawów audio 7.1 oraz opcję odtwarzania większej liczby dźwięków jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Gry podobne do RaceRoom Racing Experience

Wymagania wiekowe RaceRoom Racing Experience

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe RaceRoom Racing Experience

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1.5 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
Start otwartych beta testów darmowej gry RaceRoom Racing Experience
Start otwartych beta testów darmowej gry RaceRoom Racing Experience

wiadomość23 stycznia 2013

Wystartowały otwarte beta testy gry RaceRoom Racing Experience. Jest to symulator wyścigowy typu free to play, opracowywany przez znane pecetowym graczom studio SimBin (serie Race, GTR etc.).

Wieści ze świata (Karaoke, Call of Duty: Black Ops II, Red Orchestra 2) 20/11/12
Wieści ze świata (Karaoke, Call of Duty: Black Ops II, Red Orchestra 2) 20/11/12

wiadomość20 listopada 2012

Dziś piszemy m.in. o mapie Nuketown 2025 w strzelaninie Call of Duty: Black Ops II, aktualizacji gry Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, zapowiedzi aplikacji Karaoke na Xbox Live, a także beta testach darmowych wyścigów RaceRoom Racing Experience. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Demo RaceRoom Racing Experience, nowego projektu twórców GTR Evolution
Demo RaceRoom Racing Experience, nowego projektu twórców GTR Evolution

wiadomość7 września 2012

Zespół SimBin, czyli twórcy takich gier jak GTR, RACE Injection czy GT Power, na początku sierpnia ujawnił swój nowy projekt - RaceRoom Racing Experience. Gra była pokazywana na tegorocznym gamescomie, a teraz można przetestować ją samemu, dzięki grywalnej wersji demo dostępnej na Steamie.