Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 09:51

autor: Góral

Demo RaceRoom Racing Experience, nowego projektu twórców GTR Evolution

Zespół SimBin, czyli twórcy takich gier jak GTR, RACE Injection czy GT Power, na początku sierpnia ujawnił swój nowy projekt - RaceRoom Racing Experience. Gra była pokazywana na tegorocznym gamescomie, a teraz można przetestować ją samemu, dzięki grywalnej wersji demo dostępnej na Steamie.

Demo RaceRoom Racing Experience, nowego projektu twórców GTR Evolution - ilustracja #1

RaceRoom Racing Experience to symulator wyścigowy oparty na modelu free-to-play, czy też jak go nazywają twórcy – Free2Race. Za produkcję odpowiedzialne jest studio SimBin, autorzy gier z serii GTR i RACE. Projekt został zapowiedziany miesiąc temu, pokazano go na niemieckich targach gamescom i, ku naszemu zaskoczeniu, można go już przetestować samemu, dzięki udostępnionej na Steamie wersji demonstracyjnej.

Swego rodzaju demo pozwala zasiąść za kierownicą pojazdu Aquila CR1 Sports GT. Swoje umiejętności testujemy na fikcyjnym torze RaceRoom Raceway. Zajawka oferuje zmagania w Leaderboard Challenge Teaser Edition, gdzie można porównać swoje czasy z wynikami innych graczy. Wersja próbna wykorzystuje nową technologię studia – ImmersiDrive. Jest to silnik fizyczny napisany specjalnie pod gry wyścigowe, który zagości także w pełnej wersji.

Jeżeli po sprawdzeniu dema okaże się, że czujecie niedosyt, bo jest za łatwo, to nie martwcie się, ponieważ takie właśnie były założenia. Prawdziwe wyzwanie nadejdzie wraz z modelem jazdy „Get Real”, który zostanie udostępniony w późniejszym terminie.

Demo RaceRoom Racing Experience, nowego projektu twórców GTR Evolution - ilustracja #2

Studio obiecało rychłą premierę pełnej wersji, ale w chwili obecnej nie znamy jeszcze konkretnej daty. Wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam na oficjalną stronę gry.