Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 09:54

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Uprising44: The Silent Shadows ukaże się 15 września w cyfrowej dystrybucji

Gra Uprising44: The Silent Shadows polskiego studia DMD Enterprise ukaże się 15 września 2012 roku. Jak na razie wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Z okazji uruchomienia przedsprzedaży pojawił się nowy zwiastun tytułu.

Studio DMD Enterprise poinformowało, że gra Uprising44: The Silent Shadows ukaże się 15 września 2012 roku. Z wyjątkiem Czech, tytuł pojawi się wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Jest to z pewnością dobra wiadomość, zwłaszcza dla graczy w Polsce, zważywszy na problemy ze znalezieniem dystrybutora i wydawcy w naszym kraju. Przed tygodniem z decyzji o dystrybucji gry wycofała się firma Licomp Empik Multimedia.

Uprising44: The Silent Shadows ukaże się 15 września w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #1

Tytuł można nabyć w wersji angielskiej m.in. na platformie Gamers’ Gate (docelowo pojawi się także na Originie, Get Games i Green Man Gaming). Jego cena w pre-orderze wynosi 11,99 euro, czyli około 53 złote.

Z okazji uruchomienia przedsprzedaży Uprising44: The Silent Shadows, twórcy gry udostępnili okolicznościowy zwiastun w języku angielskim. Możemy na nim w końcu zobaczyć jak będą wyglądały w akcji elementy strategii czasu rzeczywistego.

Serwis Gamers’ Gate podał także następujące minimalne wymagania sprzętowe tytułu w wersji na PC:

  • System operacyjny: Windows Vista/7
  • Procesor: Dual Core 2,4 GHz
  • Karta graficzna: GeForce 9800 / Radeon 4830 lub lepsza
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • Dysk twardy: 5 GB

Uprising 44: The Silent Shadows to trzecioosobowa gra akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego, a zarazem pierwszy tytuł osadzony w realiach Powstania Warszawskiego. Wcielamy się w cichociemnych i wypełniamy różnego rodzaju zadania. Elementy RTS przypominają m.in. te z serii Men of War. Za produkcję odpowiada studio DMD Enterprise, które założyli producenci takich gier jak Call of Juarez, Wiedźmin czy Bulletstorm. Uprising 44: The Silent Shadows powstaje z myślą o platformach PC, Mac i konsoli Xbox 360.