Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Uprising44: The Silent Shadows (PC)

Uprising44: The Silent Shadows

Uprising44

Uprising44 to inspirowana faktami historycznymi gra akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS). Gracze wcielają się w żołnierzy Armii Krajowej, uczestniczących w Powstaniu Warszawskim.

Akcji | TPP | II wojna światowa | elementy strategiczne | polskie | TPS | strzelanki | powstanie warszawskie

Okładka Uprising44: The Silent Shadows (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360

15wrz2012

PC

Uprising44 to gra stanowiąca połączenie strzelaniny oraz strategii czasu rzeczywistego, za przygotowanie której odpowiedzialne jest rodzime studio deweloperskie DMD Enterprise. Akcja gry osadzona jest w trakcie II wojny światowej, nawiązując do jednego z najgłośniejszych wydarzeń z tamtego okresu, a mianowicie powstania warszawskiego. W trakcie zabawy śledzimy losy Cichociemnych, spadochroniarzy będących prekursorami współczesnych członków jednostek specjalnych, zrzucanych w miejscach zajmowanych przez okupanta. Teatrem prowadzonych działań jest leżąca w gruzach Warszawa.

Właściwą rozgrywkę możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Pierwsza to tryb akcji. Funkcjonuje on na zbliżonych zasadach do strzelanin, w których zmagania obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Sterowana przez nas postać potrafi korzystać z zasłon, a także może dowodzić kilkoma powstańcami, wydając im proste polecenia (np. ustawienia się za zasłoną czy ostrzelania wybranego przeciwnika).

Druga kategoria to tryb strategiczny, w którym wydarzenia obserwowane są w rzucie izometrycznym. Naszym zadaniem jest w tym przypadku kontrolowanie całej grupy powstańców - możemy rozmieszczać ich na mapie i wydawać cały szereg poleceń. Warstwa strategiczna jest urozmaicana przez możliwość korzystania ze wsparcia i limitowanej pauzy. Ponadto często zmieniają się ogólne założenia poszczególnych misji. Dla przykładu, niekiedy zamiast szturmować pozycje wroga musimy bronić określonego budynku czy sojuszniczych jednostek przed zmasowanymi atakami nazistów.

Obserwowane w trakcie gry wydarzenia rozgrywają się w wielu różnych lokacjach. Oprócz kryjówek powstańców zajmujemy się także między innymi przemierzaniem rozległej sieci kanałów czy odwiedzaniem lokacji, które odegrały istotną rolę w trakcie walk powstańczych, jak chociażby gmachu Poczty Głównej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 1915 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 636 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Uprising44: The Silent Shadows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Uprising44: The Silent Shadows

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Vista/7
Uprising 44 - recenzja gry o powstaniu warszawskim
Uprising 44 - recenzja gry o powstaniu warszawskim

Recenzja 25 września 2012, 12:48

Poza tymi dwoma rodzajami rozgrywki Uprising44 oferuje też kilka przeszkadzajek – takich jak sekwencja skradankowa czy strojenie radia (które i tak nie chce działać – ot, błąd). O ile różnorodność wyzwań może imponować, o tyle ich wykonanie pozostawia sporo do życzenia.

PC
X360