Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2012, 13:22

autor: Hed

LEM wycofuje się z Uprising 44

Firma Licomp Empik Multimedia zrezygnowała ze współpracy z twórcami gry Uprising44 ze względu na odraczanie daty dostarczenia jej finalnej wersji. To oznacza, że produkcja straciła dystrybutora edycji na PC. Wcześniej z planu wydania tytułu wycofała się Cenega Poland.

LEM wycofuje się z Uprising 44 - ilustracja #1
Uprising44 stracił dystrybutora wersji pecetowej.

Firma LEM wycofała się ze współpracy ze studiem DMD Enterprise, która miała zaowocować premierą Uprising44. Gra powinna trafić do sklepów w tym tygodniu, ale tak się nie stało. Powodem jest odraczanie przez twórców daty dostarczenia finalnej wersji produktu – wytłumaczył przedstawiciel Licomp Empik Multimedia. To nie pierwsza tego typu sytuacja w historii projektu, bo wcześniej z wydania go zrezygnowała Cenega Poland.

Marcin Turski, prezes Licomp Empik Multimedia, zapewnił, że firma wierzyła w powodzenie Uprising44 i z tego względu podjęła współpracę z DMD Enterprise. Niestety, projekt nie doszedł do skutku. „Bezpośrednim powodem są kolejno odraczane przez Twórców daty dostarczenia finalnej wersji gry, uniemożliwiające nam terminowe uruchomienie produkcji i dostarczenie produktu do sklepów” – wyjaśnił Turski w komentarzu prasowym.

LEM zdobył prawa do dystrybucji tylko pecetowej wersji Uprising44 w Polsce w lipcu tego roku po tym, jak z planu wydania gry wycofała się Cenega Poland (tłumacząc decyzję „rozbieżnościami koncepcyjnymi”). Losy projektu są więc burzliwe i trudno powiedzieć, co się z nim stanie. Po rozstaniu się z dwoma tak dużymi graczami, twórcy produkcji mogą mieć problemy ze znalezieniem nowych partnerów wydawniczych.

LEM wycofuje się z Uprising 44 - ilustracja #2

Uprising44 to gra łącząca akcję ze strategią czasu rzeczywistego, wzorowana na Men of War i innych podobnych seriach. Tytuł rozgrywający się w trakcie Powstania Warszawskiego powstaje w firmie DMD Enterprise, którą założyli producenci takich polskich hitów jak Call of Juarez, Bulletstorm oraz Wiedźmin. Do tej pory twórcy pokazali kulisy nagrań dubbingowych do Uprising44 i kilka różnych materiałów graficznych.

  1. Uprising44 - zapowiedź gry o powstaniu warszawskim