Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2012, 09:18

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Licomp Empik Multimedia dystrybutorem Uprising44. Garść nowych materiałów z gry o Powstaniu Warszawskim

Firma Licomp Empik Multimedia nawiązała współpracę dystrybucyjną ze studiem DMD Enterprise, twórcami Uprising44. Przy okazji zaprezentowano film z fragmentami gameplaya oraz nowe screeny z gry TPP z elementami RTS w realiach Powstania Warszawskiego.

Zgodnie z opublikowaną przez Licomp Empik Multimedia (LEM) informacją prasową, warszawski wydawca gier komputerowych nawiązał współpracę ze studiem DMD Enterprise, tworzącym Uprising44 – pierwszy polski tytuł w realiach zrywu niepodległościowego z 1944 roku.

Screen ukazujący samochód pancerny "Kubuś"

Jest to z pewnością dobra wiadomość, zważywszy na fakt, że od końca maja produkcja pozostawała bez wydawcy i dystrybutora, po wycofaniu się z projektu firmy Cenega Poland. Komentując nawiązanie współpracy ze studiem DMD Enterprise, Maciej Turski, dyrektor wydawniczy LEM, powiedział:

Uprising44 to projekt wyjątkowy. Stworzony przez młody, debiutancki zespół, stawiający jakość za cel priorytetowy, jednakże świadomy wszelkich ograniczeń. Po zapoznaniu się z kodem gry bliskiego ukończeniu, oraz widząc zapał, z jakim twórcy „dopieszczają” grę w ostatniej fazie produkcji, zdecydowaliśmy się zaoferować firmie DMD dostęp do naszej sieci dystrybucji.

Screen z rozgrywki #1

Przedstawiciel LEM podkreślił zarazem, że gra jest „w 100% projektem autorskim studia DMD” oraz wyraził nadzieję, że „dzięki swojej jakości, tematyce oraz przystępnej cenie znajdzie w Polsce szeroką grupę fanów”. Z kolei Michał Dziwniel, dyrektor zarządzający studia pracującego nad Uprising44, odnosząc się do nawiązania współpracy z LEM-em powiedział, że dzięki niej „gracze z Polski będą mogli otrzymać starannie przygotowane wydanie polskiej, pudełkowej wersji gry Uprising44, a dodatkowym atutem tytułu będzie „odpowiednio do warunków polskiego klienta zbilansowana […] cena, operująca standardami stosowanymi w grach niezależnych”. Twórcy chcą w ten sposób zainteresować produkcją także „niedzielnych” graczy.

Screen z rozgrywki #2

Zawiązanie umowy o współpracy obu firm zbiegło się w czasie z pojawieniem się nowych materiałów z Uprising44. Oprócz screenów w Internecie pojawił się fragment dziennika dewelopera poświęcony muzyce i udźwiękowieniu gry. Dzięki temu, po raz pierwszy możemy zobaczyć jak w nadchodzącym połączeniu strzelanki TPP ze strategią czasu rzeczywistego będzie prezentować się interfejs oraz system rozgrywki.

Celem Uprising44 jest przybliżenie wydarzeń i realiów Powstania Warszawskiego współczesnym graczom, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nad grą pracują osoby, które w przeszłości tworzyły m.in. Call of Juarez, Bulletstorm i Wiedźmina. Jej premiera planowana jest jeszcze na ten rok w wersjach na PC i konsolę Xbox 360.

JU-87 Stuka nurkujący obok wieżowca Prudential

Uaktualnienie: Przedstawiciel firmy Licomp Empik Multimedia uściślił, że umowa na dystrybucję Uprising44 w Polsce dotyczy tylko wersji PC gry. Nie wiemy jeszcze jakie są plany związane z edycją na konsolę Xbox 360.