Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2012, 14:03

autor: Aver

Firma Cenega Poland nie będzie wydawcą gry Uprising44: Powstanie Warszawskie

Firma Cenega poinformowała, że nie będzie wydawcą gry Uprising44: Powstanie Warszawskie, przygotowywanej przez studio DMD Enterprise. Jako powód podano rozbieżne punkty widzenia obu stron co do koncepcji wydania gry.

Uprising44: Powstanie Warszawskie, czyli historyczna gra akcji przygotowywana przez studio DMD Enterprise, od dziś jest bez wydawcy. Firma Cenega Poland, która od grudnia była wymieniana w tej roli, poinformowała dziś, że z powodu różnicy zdań z twórcami współpraca obu firm została zakończona.

Firma Cenega Poland nie będzie wydawcą gry Uprising44: Powstanie Warszawskie - ilustracja #1

Marek Chyrzyński, dyrektor generalny polskiego wydawcy, napisał w oficjalnym oświadczeniu:

Uprising44: Powstanie Warszawskie był jednym z naszych najważniejszych tytułów w tym roku. Na pewnym etapie współpracy pojawiły się jednak rozbieżne koncepcje dotyczące wydania gry, przez co wspólnie podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu łączącej nas umowy. Równocześnie dziękujemy studiu DMD Enterprise za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia oraz sukcesów.

Michał Dziwniel, dyrektor zarządzający DMD Enterprise, podkreślił natomiast, że współpraca zakończyła się „w dobrych relacjach”. Podziękował firmie Cenega za wkład w promocję gry i zapowiedział, że o dalszych krokach w tej kwestii zostaniemy poinformowani w stosownym czasie.

Uprising44: Powstanie Warszawskie to gra akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w czasach ostatniego zbrojnego zrywu niepodległościowego Armii Krajowej podczas II wojny światowej. Jej premiera planowana jest na październik tego roku. Tytuł ukaże się na PC i Xboksa 360.

  1. Zapowiedź Uprising44: Powstanie Warszawskie
  2. Oficjalna strona gry