Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 10:32

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Ścieżka dźwiękowa do gry Uprising44 - wyjaśnienia

Na prośbę Marcina Przybyłowicza, jednego z kompozytorów pracujących nad muzyką do gry o Powstaniu Warszawskim - Uprising44, prostujemy nieścisłości, które pojawiły się w poniedziałkowej informacji dotyczącej ścieżki dźwiękowej.

Ścieżka dźwiękowa do gry Uprising44 - wyjaśnienia - ilustracja #1

W poniedziałek informowaliśmy o pracach nad ścieżką dźwiękową do powstającej w studiu deweloperskim DMD Enterprises gry Uprising44. Okazuje się jednak, że w przekazanych nam przez polskiego dystrybutora, którym jest firma Cenega Poland, oficjalnych materiałach pojawiło się kilka nieścisłości. Na prośbę Marcina Przybyłowicza, jednego z kompozytorów muzyki do gry, przedstawiamy stosowne wyjaśnienia.

„Chciałbym niniejszym doprecyzować sprawę, by nie wprowadzać do obiegu niepełnych czy nieprawdziwych informacji - muzyka do Hard Reset została skomponowana przez Wojciecha Błażejczyka (to w całości Jego dzieło), ja przez jakiś czas odpowiadałem w tym projekcie za dodatkowe udźwiękowienie (additional sound design). Natomiast mój udział w Wiedźminie 2 to udźwiękowienie gry (razem z resztą audio teamu CDP RED) i kompozycja dodatkowej muzyki - za główną część oprawy muzycznej odpowiadają rzecz jasna Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz.

Marcin Przybyłowicz zwraca uwagę także, że jego wkładem w ścieżkę dźwiękową Uprising44 jest motyw z menu/trailer theme, którego posłuchać możecie w pod tym adresem. Główny temat muzyczny w grze to z kolei dzieło Marka Górskiego, twórcy większej części utworów na ścieżce dźwiękowej.

Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni nieścisłymi informacjami, jakie pojawiły się w wiadomości Posłuchaj fragmentów ścieżki dźwiękowej do gry Uprising44, serdecznie przepraszamy.