Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 10:39

Przygodówka fantasy The Dark Eye: Chains of Satinav zadebiutuje w marcu

Niemieckie studio Daedalic Entertainment ogłosiło, że przygodówka fantasy The Dark Eye: Chains of Satinav trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Z okazji ujawnienia daty premiery wypuszczono również nowy zwiastun.

The Dark Eye: Chains of Satinav to jedna z najbardziej obiecujących tegorocznych przygodówek. Jej autorzy zgromadzeniu w studiu Daedalic Entertainment poinformowali właśnie, że gra trafi do sprzedaży 23 marca tego roku. Powoli rozkręca się też kampania marketingowa tej produkcji, dzięki czemu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun:

Akcja gry osadzona jest w stworzonej na potrzeby stołowej gry fabularnej The Dark Eye krainie fantasy nazwanej Aventuria. Uniwersum to powinno być doskonale znane fanom komputerowych RPG-ów z takich cykli jak Realms of Arkania czy Drakensang. Jednocześnie The Dark Eye: Chains of Satinav to pierwsza przygodówka korzystająca z tej licencji i tym samym zaoferuje fanom marki możliwość spojrzenia na ten świat z nowej perspektywy.

Gracze wcielą się w dziewiętnastoletniego Gerona, który wplątany zostanie w tajemniczy spisek. Fabuła obracać się będzie wokół prób nawiązania pokojowych stosunków pomiędzy dwoma rywalizującymi królestwami - Andergastu i Nostrii. Niestety, wysiłki ich władców może zaprzepaścić plaga wron, których liczne stada zaczęły atakować ludzi. Geron cieszy się opinią utalentowanego eksperta od chwytania i tresowania ptaków, dlatego zostaje obarczony przez króla Andergastu zadaniem rozwiązania problemu agresywnych wron. Szybko okaże się, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż początkowo przypuszczano.

Przygodówka fantasy The Dark Eye: Chains of Satinav zadebiutuje w marcu - ilustracja #1 Das Schwarze Auge (ang. The Dark Eye) to stworzony przez Ulricha Kiesowa system, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1984 roku. Do dziś pozostaje on jedną z najpopularniejszych gier fabularnych na rynku niemieckim, gdzie sprzedaje się lepiej niż Dungeons & Dragons.

Najnowsza, czwarta edycja, zadebiutowała w 2001 roku i pięć lat później jako pierwsza została przetłumaczona na język angielski.

Przygodówka fantasy The Dark Eye: Chains of Satinav zadebiutuje w marcu - ilustracja #2

Sama rozgrywka przypominać będzie typowe przygodówki. Czeka nas zatem dokładne przeszukiwanie lokacji, zbieranie przedmiotów, a następnie ich wykorzystywanie do pokonywania kolejnych przeszkód. Autorzy obiecują, że całość została tak zaprojektowana, aby gracz zawsze wiedział jakie ma zadanie do wykonania, a trudność wynikała jedynie ze znalezienia sposobu jego realizacji. W pomyślnym rozwiązywaniu zagadek pomoże dziennik, w którym zapisywane będą wszystkie gromadzone wskazówki.

The Dark Eye: Chains of Satinav powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Zainteresowanym polecamy udanie się na oficjalną stronę projektu: