Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 10:40

autor: Hed

6 milionów egzemplarzy gry Batman: Arkham City w sklepach

Do sklepów trafiło już 6 milionów pudełek z grą Batman: Arkham City. Nie jest to równoznaczne ze sprzedażą produkcji, ale pokazuje, że dzieło studia Rocksteady jest nadal popularne. Tytuł pomógł firmie Warner Bros. w uzyskaniu dobrych wyników.

6 milionów egzemplarzy gry Batman: Arkham City w sklepach - ilustracja #1
Batman nadal popularny.

Firma Warner Bros. pochwaliła się niesłabnącą popularnością gry Batman: Arkham City i ujawniła pozytywne wyniki finansowe. W 2011 roku do sklepów rozesłano w sumie 6 milionów egzemplarzy produkcji studia Rocksteady, która zebrała bardzo wysokie oceny. Wydawca przekazał, że sukces pomogły osiągnąć także Mortal Kombat oraz kilka odsłon serii LEGO.

Sześć milionów pudełek z Batman: Arkham City pokazuje, że zapotrzebowanie na grę jest nadal spore. Nie oznacza to jednak, że tyle egzemplarzy zostało sprzedanych. Firma Warner Bros. nie ujawniła aktualniejszych informacji na ten temat. Wiemy, że w październiku sprzedano 2 miliony kopii Arkham City, przy 4,6 miliona egzemplarzy wysłanych do sklepów.

Batman pomógł w uzyskaniu dobrych wyników filmowo-growego oddziału Warner Bros. Obroty koncernu wzrosły o 9 procent w ubiegłym roku fiskalnym, zakończonym z dniem 31 grudnia 2011 roku, i wyniosły 12,6 miliarda dolarów. Niestety, nie podano nowych informacji o sprzedaży także innych popularnych tytułów wydawcy, czyli wspomnianych Mortal Kombat i serii LEGO.

6 milionów egzemplarzy gry Batman: Arkham City w sklepach - ilustracja #2

Batman: Arkham City został wydany w październiku ubiegłego roku i chyba spełnił wszystkie oczekiwania graczy. Studio Rocksteady potrafiło rozwinąć pierwowzór i jeszcze raz zabrać nas do mrocznego uniwersum Człowieka-Nietoperza. Produkcja okazała się tak dobra, że przyznaliśmy jej niemal maksymalną ocenę. Sukces gry jest więc jak najbardziej zasużony.