Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2011, 17:05

autor: Soviet

Bardzo dobra sprzedaż Batman: Arkham City

2 miliony kopii Batman: Arkham City trafiło już w ręce graczy. Warner Bros. donosi także, że do sklepów wysłano około 4.6 miliona pudełek z grą.

Jak donosi Warner Bros., najnowsza gra tego wydawcy, Batman: Arkham City, sprzedaje się wyśmienicie. Do sklepów trafiło około 4.6 miliona kopii gry, z czego sprzedano już 2 miliony. Najnowsze przygody Batmana są więc na dobrej drodze, by wyprzedzić poprzednią cześć serii, którą zakupiło około 4.3 miliona graczy.

Bardzo dobra sprzedaż Batman: Arkham City - ilustracja #1

Sefton Hill z Rocksteady, studia które stworzyło Batman: Arkham City, rozpływa się w zachwytach: „zespół włożył masę wysiłku by dostarczyć najlepszą możliwą grę z Batmanem w roli głównej." Wtóruje mu Martin Tremblay, który chwali także wsparcie wydawcy i DC Entertainment, firmy posiadającej prawa do postaci człowieka-nietoperza. Obaj panowie mają jeszcze sporo pracy przed sobą - Call of Duty: Black Ops rozeszło się w rekordowej ilości 5.6 miliona kopii już w pierwszym dniu sprzedaży.

Klasę najnowszej gry studia Rocksteady docenili recenzenci na całym świecie, w tym nasz Stranger, który uznał, że Batman: Arkham City zasługuję na 9.5. O tym, że się nie mylił najlepiej świadczy wynik w serwisie metascore - ponad 95% na obu platformach sprzętowych. Posiadacze pecetów muszą jeszcze poczekać na premierę, zaplanowaną w Stanach Zjednoczonych na 15 listopada, a trzy dni później w Europie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.