Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2010, 10:40

Call of Duty: Black Ops bije rekord sprzedaży Modern Warfare 2 [news zaktualizowany]

Zgodnie z przewidywaniami niezależnych analityków, gra Call of Duty: Black Ops – najnowsza odsłona bestsellerowego cyklu strzelanin FPP – zdołała pobić premierowy rekord sprzedaży ustanowiony w ubiegłym roku przez Modern Warfare 2. Tytuł opracowany przez studio Treyarch zdobył tym samym miano „najlepszego debiutu w historii przemysłu rozrywkowego”.

Zgodnie z przewidywaniami niezależnych analityków, gra Call of Duty: Black Ops – najnowsza odsłona bestsellerowego cyklu strzelanin FPP – zdołała pobić premierowy rekord sprzedaży ustanowiony w ubiegłym roku przez Modern Warfare 2. Tytuł opracowany przez studio Treyarch zdobył tym samym miano „najlepszego debiutu w historii przemysłu rozrywkowego”.

Z informacji ujawnionych przez koncern Activision wynika, że w pierwszym dniu sprzedaży w samych tylko Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii Call of Duty: Black Ops znalazło 5,6 milionów nabywców. Produkcja poprawiła tym samym ubiegłoroczny rezultat Modern Warfare 2 o 900 tysięcy egzemplarzy. Liczba ta przełożyła się na imponujący przychód w wysokości 360 milionów dolarów.

Według Bobby’ego Koticka, prezesa koncernu Activision Blizard, Black Ops jest na dobrej drodze ku temu, by poprawić także pięciodniowy wynik Modern Warfare 2 (gra Infinity Ward osiągnęła w tym czasie sprzedaż na poziomie 550 milionów dolarów). Niezbyt lubiany przez graczy Kotick zauważył również, że Call of Duty jest pierwszą w historii marką, której dwóm kolejnym przedstawicielom udało się osiągnąć takie sukcesy rok po roku. Już wkrótce możemy się spodziewać zapowiedzi pierwszych dodatków DLC.

Call of Duty: Black Ops bije rekord sprzedaży Modern Warfare 2 [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Jednocześnie koncern Activision Blizzard zobowiązał się do przekazania 1 miliona dolarów ze sprzedaży Call of Duty: Black Ops na rzecz The Call of Duty Endowment – organizacji non-profit pomagającej żołnierzom odchodzącym ze służby w znalezieniu pracy i przygotowującej ich do nowego życia.

Warto przy tym odnotować, że twórcom Black Ops nie udało się uniknąć krytyki. Chodzi tu mianowicie o oficjalne stanowisko kubańskiego rządu w sprawie zawartości gry, a konkretnie jednego z jej początkowych fragmentów, w których główny bohater bierze udział w misji mającej na celu likwidację młodego Fidela Castro (obecnie 84-letniego polityka, stojącego na czele kubańskiej Partii Komunistycznej). Kuba sugeruje, że produkcja gloryfikuje w ten sposób zabijanie, zamieniając amerykańskie dzieci w niebezpiecznych socjopatów. Podobnego zdania byli w ubiegłym roku krytycy niezwykle kontrowersyjnego poziomu „No Russian”, zawartego w Modern Warfare 2.

Call of Duty: Black Ops zadebiutowało na rynku 9 listopada w wersjach na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i Nintendo DS. Produkcja nie uniknęła przy tym problemów – według wielu graczy cierpi ona z powodu sporej liczby błędów, a niektórzy z nich miewają również poważne kłopoty z rozgrywką sieciową. Wszelkie takie przypadki należy zgłaszać na oficjalnym forum dyskusyjnym marki Call of Duty.

UAKTUALNIENIE: Treyarch wypuścił właśnie pierwszą łatkę do pecetowego Call of Duty: Black Ops, usuwającą dwa poważne problemy związane z rozgrywką sieciową. Możecie ją pobrać z poziomu Steama.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej