Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2011, 14:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Minecraft, PlayStation Vita, Virtua Tennis 4: World Tour) 25/10/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o grywalnym Minecraft na X360 na MineCon, stanach gry, aktualizacjach i DLC w grach na PS Vita, a także nowej grze studia Insomniac.

Cyan Worlds

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęty został zestaw gier Cyan Worlds. Produkcje takie jak Myst: Masterpiece, czy URU: Kompletne Kroniki możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Cena to 9,99 euro, czyli ok. 44 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Insomniac Games

Studio Insomniac Games, znane szerzej z serii Resistance na PlayStation 3, zgłosiło wnioski o rejestrację dwóch nowych znaków towarowych – Galaxy Beasts oraz Space Beasts. W sieci plotkuje się, że wzorem gry akcji Overstrike (trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3 w przyszłym roku), będzie to tytuł multiplatformowy. Pojawiają się również spekulacje, że chodzi o pozycję na Facebooka, nad którą ma pracować Click, czyli oddział studia Insomniac zajmujący się tematyką gier społecznościowych.

Minecraft

W dniach 18-19 listopada odbędzie się konwent MineCon 2011, na którym zgromadzeni fani gry Minecraft otrzymają możliwość przetestowania grywalnej wersji na konsolę Xbox 360 (zapowiedzianej na targach E3), znajdującej się obecnie w zaawansowanym stadium dewelopingu. Produkcja zadebiutuje na początku przyszłego roku. Będzie oferować dwa modele sterowania – za pomocą pada oraz kontrolera ruchu Kinect.

Virtua Tennis 4 World Tour Edition

Australijska organizacja zajmującą się klasyfikacją wiekową gier oceniła niezapowiedzianą do tej pory, specjalną edycję World Tour czwartej odsłony serii sportowej Virtua Tennis. Bardzo możliwe, że chodzi tu o konwersję przeznaczoną na konsolę przenośną PlayStation Vita. Podobny los spotkał bowiem w 2005 roku pierwszą część cyklu, przeniesioną wówczas na PlayStation Portable.

Scrolls

Markus „Notch” Persson wyjawił na swoim blogu, że nienawidzi pojęcia free to play. Według niego nie oddaje ono prawdziwej natury tego modelu biznesowego, działającego w taki sposób, aby wyciągnąć od gracza możliwie największą ilość pieniędzy. Dodał jednak, że Scrolls, najnowsza gra studia Mojang, będzie oferować pewne elementy free to play (mimo że będzie standardową, płatną produkcją).

PlayStation Vita

Firma Sony Computer Entertainment przedstawiła serwisowi Kotaku listę gier na konsolę przenośną PlayStation Vita, wymagających zewnętrznej karty pamięci do zapisywania i przechowywania stanów gry. Znajdziecie tam też tytuły, którym wystarczać będzie miejsce pozostawione na własnej karcie NVG. W pamięci kart NVG będą również przechowywane dodatki DLC i aktualizacje.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Men in Black

The Repopulation

SSX

Angry Birds

Shadowrun Online

Risen 2: Dark Waters

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Warp

The War of the Worlds

The Secret World

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn

Sonic Generations

Shank 2

Halo: Combat Evolved Anniversary

FIFA Street (2012)

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Inversion - gameplay #3

Warp - trailer #1

The Elder Scrolls V: Skyrim - Live Action Trailer

Gramy w Uncharted 3 Gramy!

Syndicate - rozmawiamy z producentem video wywiad

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - Człowiek

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - Elf

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - Krasnolud

The War of the Worlds - trailer #2

The Secret World - Dragon

SSX - Survive It

SOCOM: Polskie Siły Specjalne - Demolition Pack

Skylanders: Spyro's Adventure - TV Spot #3

PayDay: The Heist - trailer #4

MDK 2 HD - trailer #1