Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3WiiPSP3DSX360
Okładka The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (PC)

Przygody Tintina: Gra Komputerowa

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn to przygodowa gra akcji, bazująca na filmie wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga. Produkcji podjęło się studio Ubisoft Montpellier.

Przygodowe | Kinect | komiksy | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PSP

20paź2011

Wii X360 PC 3DS PS3

The Adventures of TinTin: Secret of the Unicorn to przygodowa gra akcji stworzona przez wewnętrzne studio Ubisoftu na podstawie pełnometrażowego filmu fabularnego pod tym samym tytułem. Bohaterem gry jest Tintin – postać wykreowana przez belgijskiego artystę Georgesa Rémi, który od 1929 roku publikował przygody jasnowłosego reportera w komiksach dodawanych do francuskiej gazety Le XXe Siecle. Fabuła oparta jest na kinowej adaptacji tych historyjek i opowiada o odnalezieniu zatopionego statku i pełnej przygód wyprawie w poszukiwaniu zaginionego skarbu.

W grze znajdziemy wiele postaci znanych z kart popularnego komiksu – na swojej drodze spotkamy kapitana Haddocka, duet Thompson i Thomson czy psa Snowy’ego. Oprócz standardowych etapów dla jednego gracza w Przygodach Tintina znajdziemy również szereg misji rozgrywanych w trybie kooperacji. Oprócz tego do dyspozycji dostajemy także tryb wyzwań zawierający kilka krótkich sekwencji zręcznościowych, takich jak pilotaż samolotu czy pojedynki na miecze, odblokowywanych w trakcie pokonywania kolejnych etapów głównego wątku fabularnego.

Przygody Tintina zostały zrealizowane w klasycznym stylu przywodzącym na myśl najbardziej znane platformówki – poruszamy się po dwuwymiarowym świecie gry, podróżując zarówno po ciemnych zaułkach wielkich miast, jak i pustynnych terenach. Nie brakuje jednak krótkich, trójwymiarowych etapów, pełniących role przerywników pomiędzy kolejnymi misjami. Gra cechuje się bardzo ładną, kreskówkową oprawą graficzną, czerpiącą pełnymi garściami ze stylu, w jakim przygotowany został kinowy pierwowzór.

W tworzenie gry zaangażowani byli między innymi: reżyser filmu - Steven Spielberg oraz producenci – Peter Jackson i Kathleen Kennedy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Przygody Tintina: Gra Komputerowa

Klasyfikacja PEGI Przygody Tintina: Gra Komputerowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Przygody Tintina: Gra Komputerowa

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 768 MB (GeForce 8800 GTX lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Move

Recenzja Przygód Tintina - idealnej propozycji dla mniej wymagających graczy
Recenzja Przygód Tintina - idealnej propozycji dla mniej wymagających graczy

Recenzja 28 października 2011, 13:38

Na szczęście część fabularna to nie jedyny sposób na dobrą rozrywkę w towarzystwie Tintina. Gra oferuje także tryb kooperacji – dodatkowe ponad dwadzieścia poziomów w konwencji prostej platformówki. W tym trybie pojawia się linka z hakiem umożliwiająca dotarcie do położonych wyżej miejsc. Szkoda, że w co-opa można zagrać tylko lokalnie. Dobrą jego stroną jest z kolei możliwość przejścia nowych poziomów samotnie – w dowolnej chwili przełączamy się pomiędzy postaciami.

PC
3DS
PS3
PSP
Wii
X360