Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360PS3PSPWii3DS
Okładka The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (PSP)
OkładkaThe Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (PSP)

Przygody Tintina: Gra Komputerowa

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn to przygodowa gra akcji, bazująca na filmie wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga. Produkcji podjęło się studio Ubisoft Montpellier.

Przygodowe | Kinect | komiksy | filmy | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygody Tintina: Gra Komputerowa Premiera

anulowana

PSP

20paź2011

PC X360 PS3 Wii 3DS

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Przygody Tintina: Gra Komputerowa

Odlot!

Crash of the Titans

Toy Story 3: The Video Game

The Adventures of TinTin: Secret of the Unicorn to przygodowa gra akcji stworzona przez wewnętrzne studio Ubisoftu na podstawie pełnometrażowego filmu fabularnego pod tym samym tytułem. Bohaterem gry jest Tintin – postać wykreowana przez belgijskiego artystę Georgesa Rémi, który od 1929 roku publikował przygody jasnowłosego reportera w komiksach dodawanych do francuskiej gazety Le XXe Siecle. Fabuła oparta jest na kinowej adaptacji tych historyjek i opowiada o odnalezieniu zatopionego statku i pełnej przygód wyprawie w poszukiwaniu zaginionego skarbu.

W grze znajdziemy wiele postaci znanych z kart popularnego komiksu – na swojej drodze spotkamy kapitana Haddocka, duet Thompson i Thomson czy psa Snowy’ego. Oprócz standardowych etapów dla jednego gracza w Przygodach Tintina znajdziemy również szereg misji rozgrywanych w trybie kooperacji. Oprócz tego do dyspozycji dostajemy także tryb wyzwań zawierający kilka krótkich sekwencji zręcznościowych, takich jak pilotaż samolotu czy pojedynki na miecze, odblokowywanych w trakcie pokonywania kolejnych etapów głównego wątku fabularnego.

Przygody Tintina zostały zrealizowane w klasycznym stylu przywodzącym na myśl najbardziej znane platformówki – poruszamy się po dwuwymiarowym świecie gry, podróżując zarówno po ciemnych zaułkach wielkich miast, jak i pustynnych terenach. Nie brakuje jednak krótkich, trójwymiarowych etapów, pełniących role przerywników pomiędzy kolejnymi misjami. Gra cechuje się bardzo ładną, kreskówkową oprawą graficzną, czerpiącą pełnymi garściami ze stylu, w jakim przygotowany został kinowy pierwowzór.

W tworzenie gry zaangażowani byli między innymi: reżyser filmu - Steven Spielberg oraz producenci – Peter Jackson i Kathleen Kennedy.

Ostatnia modyfikacja 9 grudnia 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Przygody Tintina: Gra Komputerowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Przygody Tintina: Gra Komputerowa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 768 MB (GeForce 8800 GTX lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PC
3DS
PS3
PSP
Wii
X360