Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2011, 14:25

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Przygody Tintina - Gra Komputerowa w polskich sklepach

Dzisiaj do sprzedaży w naszym kraju trafiły Przygody Tintina - produkcja Ubisoft, w której wcielamy się w nieustraszonego reportera znanego z kart francuskiego komiksu.

Dzisiaj na półki sklepowe trafiły Przygody Tintina - Gra Komputerowa, przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio Ubisoft Montpellier. Tytuł ten powstał na podstawie filmu wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga i wyprodukowanego m.in. przez Petera Jacksona.

Historia opowiedziana w grze nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w filmie oraz w oryginalnych komiksach autorstwa Hergé. Poza trybem dla pojedynczego gracza przygotowano także możliwość gry w kooperacji oraz szereg osobnych wyzwań. Wszystkie te elementy powinny zapewnić około 20 godzin zabawy. Zwiedzimy między innymi statek kapitana Baryłki – Karaboudjan, oświetlone księżycowym blaskiem piaski północnej Sahary, czy egzotyczne miasto Bagghar. Wcielamy się nie tylko w reportera Tintina, ale też w inne postacie, które dysponują własnymi umiejętnościami i charakterystyką.

Przygody Tintina - Gra Komputerowa w polskich sklepach - ilustracja #1

Wersja na Xbox 360 obsługuje system Kinect, a grając na PlayStation 3 możemy wykorzystać kontroler Move. Poza tymi dwiema platformami gra ukazała się także na PC i konsolach Nintendo: 3DS oraz Wii.

Przygody Tintina - Gra Komputerowa w polskich sklepach - ilustracja #2
Przygody Tintina - Gra Komputerowa w polskich sklepach - ilustracja #3