Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2011, 10:17

autor: DogGhost

Steven Spielberg i Peter Jackson o grze Przygody Tintina

Steven Spielberg oraz Peter Jackson wypowiadają się na temat różnic między grą a filmem Przygody Tintina w materiale opublikowanym przez firmę Ubisoft.

Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad zakupem gry Przygody Tintina, to może skłoni Was do tego opublikowany przez firmę Ubisoft materiał wideo prezentujący wypowiedzi twórców kinowej wersji tej historii – Stevena Spielberga oraz Petera Jacksona.

Dwaj słynni twórcy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat różnic w przedstawianiu historii za pomocą filmu oraz gry. Ich zdaniem ogromną zaletą tej drugiej formy przekazu jest duży wpływ gracza na kształtowanie przyszłych zdarzeń. Głównym celem zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie tego tytułu było stworzenie gry, przy której dobrze bawiłaby się cała rodzina, a nie tylko samotnicy. W związku z tym postawiono na doskonale uzupełniające się umiejętności głównych bohaterów oraz udostępniono tryb kooperacji dla dwóch osób.

W opublikowanym materiale wideo możecie zobaczyć również szereg fragmentów rozgrywki. Spielberg i Jackson opowiadają także o swoich pierwszych kontaktach z pierwotną, papierową wersją przygód Tintina stworzoną w 1929 roku przez Belga, Georgesa Rémi. Okazuje się, że reżyser Władcy Pierścieni nie tylko interesował się trylogią J.R.R. Tolkiena, ale również kolekcjonował tę serię komiksową.

Steven Spielberg i Peter Jackson o grze Przygody Tintina - ilustracja #1

Gra Przygody Tintina została wydana w naszym kraju przez firmę Ubisoft w polskiej wersji językowej na komputery PC oraz konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Więcej szczegółów na temat tej produkcji możecie dowiedzieć się z recenzji g40sta, w której ocenił propozycję francuskiego studia na 6/10. Przypominamy, że film pod tym samym tytułem trafi do polskich kin w najbliższy piątek, 4 listopada. Będzie dostępny zarówno w wersji dwuwymiarowej, jak i w technologii 3D. Za kamerą stanął tym razem Steven Spielberg, a Peter Jackson wcielił się w rolę producenta.

gryUbisoft Steven Spielberg Peter Jackson PCX360PS3