Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2012, 17:01

autor: Olek

Posłuchaj fragmentów ścieżki dźwiękowej do gry Uprising44

Nastrojowa, podkreślająca charaktery postaci i atmosferę wydarzeń fabularnych - taka, według opinii deweloperów z DMD Enterprise, będzie ścieżka dźwiękowa do powstającej gry o Powstaniu Warszawskim - Uprising44.

Posłuchaj fragmentów ścieżki dźwiękowej do gry Uprising44 - ilustracja #1

Studio deweloperskie DMD Enterprise oraz firma Cenega Poland ujawniły dziś garść informacji związanych ze ścieżką dźwiękową do powstającej gry o Powstaniu Warszawskim - Uprising44. Wśród kompozytorów znalazł się Marcin Przybyłowicz, którego utwory mogliśmy już usłyszeć m.in. w Wiedźminie 2, Hard Reset i Afterfall. Próbki klimatycznej oprawy dźwiękowej umieszczone zostały w serwisie YouTube i na stronie internetowej wydawcy.

Graczy zaniepokojonych udziałem członków zespołu Afromental w pracach nad dubbingiem gry Uprising44 możemy uspokoić. W grze nie usłyszycie ani „Rock and roll in love”, ani nawet „Radio song”. Zamiast tego pojawi się klimatyczna ścieżka dźwiękowa, stworzona przez profesjonalnych kompozytorów muzyki do gier. Według zapewnień twórców będzie ona oddawać naturę postaci i lokacji, a także podkreślać atmosferę wydarzeń - entuzjastycznie zagrzewając do walki lub wyrażając smutek i przygnębienie.

Posłuchaj fragmentów ścieżki dźwiękowej do gry Uprising44 - ilustracja #2

- Staramy się, aby każdy rozdział miał osobny temat przewodni - muzyka inspirowana jest klasycznymi filmami wojennymi i połączona z nowoczesnymi formami wyrazu – wyjaśnia Michał Dziwniel, główny projektant gry ze studia DMD Enterprise.

Łącznie na ścieżce dźwiękowej do Uprising44 znajdzie się kilkanaście utworów. Dwa z nich – motyw przewodni oraz podkład muzyczny z menu głównego możecie już posłuchać na oficjalnym kanale gry w serwisie YouTube lub pobrać w formacie mp3 ze strony internetowej firmy Cenega Poland.

  1. Uprising44 - Ścieżka dźwiękowa - Main Theme
  2. Próbki ścieżki dźwiękowej do gry Uprising44 w formacie mp3

UAKTUALNIENIE: W związku z informacją, jaką do redakcji serwisu gry-online.pl przesłał pan Marcin Przybyłowicz, publikujemy stosowne wyjaśnienia dotyczące jego wkładu w prace nad grami Uprising44, Wiedźmin 2 i Hard Reset. Przepraszamy jednocześnie za powstałe nieścisłości.

  1. Ścieżka dźwiękowa do gry Uprising44 - wyjaśnienia