Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2012, 16:58

autor: Olek

ArmA III ukaże się dopiero pod koniec roku

Przykra wiadomość dla graczy, którzy czekają na premierę gry ArmA III. Najnowsza odsłona serii realistycznych FPS-ów, rozwijanej przez studio deweloperskie Bohemia Interactive, zadebiutuje dopiero w ostatnim kwartale roku, czyli kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano.

ArmA III ukaże się dopiero pod koniec roku - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie internetowej gry ArmA III zmieniona została zakładana data premiery, którą pierwotnie zapowiadano na lato. Obecnie deweloperzy z czeskiego studia Bohemia Interactive deklarują, że przeznaczona wyłącznie na komputery PC trzecia odsłona popularnej serii FPS-ów ukaże się dopiero w ostatnim kwartale roku. Niestety, brak jakichkolwiek wyjaśnień dotyczących przyczyn tego „poślizgu”.

Pierwsze wiarygodne doniesienia na temat ArmA III pojawiły się w maju ubiegłego roku. Z opublikowanej wówczas notki prasowej dowiedzieliśmy się, że gra wydana zostanie latem 2012 roku. W późniejszych wypowiedziach deweloperzy byli zdecydowanie bardziej ostrożni, wspominając jedynie o 2012 roku, co mogło już napawać obawami.

ArmA III ukaże się dopiero pod koniec roku - ilustracja #2

Teraz okazuje się, że na trzecią odsłonę serii ArmA przyjdzie nam poczekać w najlepszym razie do października, a w najgorszym do grudnia. Potwierdza to również informacja zamieszczona w facebookowym profilu gry. Na osłodę pozostają zapewnienia twórców, że Arma III będzie najlepszą częścią cyklu, do czego w dużym stopniu ma się przyczynić czwarta generacja silnika graficznego Real Virtuality, korzystająca m.in. z technologii PhysX.