Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2012, 15:11

autor: Hed

Spec Ops: The Line z multiplayerem, ale bez trybu co-op

Spec Ops: The Line będzie zawierał multiplayer, ale nie uświadczymy w nim rozgrywki kooperacyjnej. Studio Yager Development potwierdziło to podczas pokazu gry w Londynie i wyjaśniło, dlaczego zrezygnowano z tak popularnego wśród graczy trybu co-op.

W Spec Ops: The Line pojawi się multiplayer - potwierdził to Walt Williams, scenarzysta z Yager Development, w rozmowie, którą mieliśmy okazję przeprowadzić na pokazie gry w Londynie. Producent nie planuje jednak umieszczenia w tej ciekawie zapowiadającej się strzelance TPP trybu kooperacji. Dlaczego? Bo współpraca uniemożliwiłaby poprowadzenie ciekawej fabuły.

Podjęliśmy decyzję, aby nie umieszczać takiego trybu w grze”, powiedział nam Walt Williams, kiedy zapytaliśmy o kwestię co-opa w grze Spec Ops: The Line. Pomysł wydawał się niezły, bo gra opowiada o losach drużyny i od strony mechaniki przypomina takie tytuły jak Gears of War. „Rozumiemy, że część osób chciałoby takiego rozwiązania”, wyjaśnił przedstawiciel studia Yager, „ale doszliśmy do wniosku, że gracze bardziej docenią grę grając w pojedynkę”.

Spec Ops: The Line z multiplayerem, ale bez trybu co-op - ilustracja #1

Decyzja studia może nie podobać się niektórym osobom, ale jest nieźle argumentowana. Producent chce pokazać brutalne oblicze wojny oraz to, jak konflikt wpływa na ludzką psychikę. Aby zrealizować tak ambitny cel twórcy sięgnęli po klasykę: Jądro ciemności Conrada oraz Czas Apokalipsy Coppoli. „Kiedy grasz ze znajomymi nie doświadczasz fabuły gry i nie zachwycasz się jej światem”, słusznie zauważył Williams, „zamiast tego skupiasz się na zabawie ze znajomymi”.

W Spec Ops: The Line nie zabraknie innych trybów wieloosobowych – producent ujawni szczegóły na ten temat w przyszłości. Więcej na samej grze dowiecie się z naszego dzisiejszego tekstu - opisujemy w nim wrażenia z ponad godzinnego spotkania z dziełem Yager Development i 2K. Spec Ops: The Line pojawi się wiosną tego roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Spec Ops: The Line - godzina z trybem fabularnym