Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2012, 17:55

autor: Olek

Sprzedaż gry Dungeon Defenders przekroczyła granicę miliona egzemplarzy

Już ponad jeden milion graczy zdecydowało się zakupić grę Dungeon Defenders poprzez platformy dystrybucji elektronicznej - Steam, PlayStation Network i Xbox Live Marketplace. Dla niezależnego studia deweloperskiego Trendy Entertainment to gigantyczny sukces.

Sprzedaż gry Dungeon Defenders przekroczyła granicę miliona egzemplarzy - ilustracja #1

Deweloperzy ze studia Trendy Entertainment mają powody do świętowania. Liczba egzemplarzy gry Dungeon Defenders sprzedanych w dystrybucji elektronicznej przekroczyła próg miliona. Wynik ten udało się osiągnąć w ciągu niespełna pięciu miesięcy od premiery, co jak na niezależną produkcję z gatunku action-RPG można uznać za duży sukces.

Półtora miesiąca temu informowaliśmy, że zainteresowanie grą Dungeon Defenders przełożyło się na sprzedaż 600 tys. kopii za pośrednictwem platform dystrybucji elektronicznej - Steam, PlayStation Network i Xbox Live. To już nieaktualne. W tej chwili licznik wskazuje już na ponad 1 milion płatnych pobrań.

Sprzedaż gry Dungeon Defenders przekroczyła granicę miliona egzemplarzy - ilustracja #2

- To olbrzymi sukces marki – ocenił na łamach serwisu joystiq Doug Kennedy, szef firmy Reverb Publishing, która wydała grę. - Mamy wiele planów wspierania jej, zarówno w postaci DLC jak i innych dodatków.

Trzeba przyznać, że twórcy dbają o swój produkt. Wersja pecetowa gry Dungeon Defenders doczekała się dotąd ośmiu rozszerzeń typu DLC, a kolejne są już w drodze.