Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Scrap Mechanic (PC)

Scrap Mechanic PC

Ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową sandboksowy symulator mechanika-konstruktora z elementami survivalu, opracowany przez debiutujące studio Axolot Games.

Symulacje | FPP | TPP | sandbox | survival | indie | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Scrap Mechanic (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

20stycznia2016

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scrap Mechanic to sandboksowa wieloosobowa gra o budowaniu skomplikowanych maszyn, zawierająca zarówno tryb gry kreatywnej, jak i survival. Produkcja dostępna na platformę PC jest pierwszym dziełem studia Axolot Games. Scrap Mechanic zadebiutował na Steamie w ramach usługi Early Access i był rozwijany przez twórców w kolejnych aktualizacjach.

Fabuła

W Scrap Mechanic wcielamy się w mechanika robotów, który został wysłany na w pełni zautomatyzowaną planetę rolniczą, by zająć się naprawą i konserwacją robotów. Pech chciał, że bohater stracił panowanie nad maszyną i rozbił się, tylko po to by odkryć, że maszyny zajmujące się uprawą i wysyłaniem żywności na ludzkie światy zupełnie zwariowały. Pozostawiony samemu sobie nasz heros musi wykorzystać swoje zdolności i znajomość maszyn, by przetrwać ataki oszalałych mechanicznych przeciwników.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Scrap Mechanic łączy cechy gier sandboksowych pokroju Rust czy Hurtworld z motywem budowania własnych maszyn z Besiege i innych podobnych tytułów. Zabawa polega więc na zbieraniu surowców i tworzeniu maszyn różnego rodzaju – otrzymujemy w tym temacie sporą swobodę. Żeby realizować te cele, gracz otrzymuje szereg narzędzi, takich jak młotek czy urządzenie do łączenia elementów. Autorzy gry przygotowali ponad setkę części, więc każdy mechanik w pełni zrealizuje swoje inżynierskie zamysły – od samochodów, przez maszyny kroczące, aż po tak absurdalne pomysły jak domy na kółkach. Poza częściami podstawowymi, takimi jak koła i fragmenty karoserii, znajdziemy tu bardziej złożone elementy, pokroju silników, zawieszenia, przełączników czy sensorów. Nieodłączną pomocą w rozpoczęciu kariery mechanika i wynalazcy jednocześnie jest przenośny podnośnik, a także podręczny przewodnik oraz poradnik – autorzy tłumaczą w nim wszelkie zagadnienia z zakresu wcielania nowych pomysłów w życie. Gra jest też nastawiona na kooperację z innymi graczami.

Tryby gry

Docelowo twórcy Scrap Mechanic planują zawszeć w grze dwa tryby rozgrywki: kreatywny i survival. Pierwsza z form zabawy, dostępna już na etapie Early Access, zakłada, że gracze skupią się na radosnym i beztroskim budowaniu maszyn. Tutaj możemy co najwyżej sprawdzić jak nasze kreacje radzą sobie z pokonywaniem terenu. Druga opcja, tryb survival, wprowadza zagrożenie – armię oszalałych robotów, która tylko czyha na nasz moment nieuwagi. W trybie walki o przetrwanie musimy zbierać surowce, np. rozbierając na części znalezione budowle i maszyny, oraz myśleć przede wszystkim o tym, jak odeprzeć kolejne ataki. Autorzy nie przewidują rozgrywki PvP, w której gracze walczą między sobą, bo gra nie jest zaprojektowana w ten sposób – pełna wersja lub aktualizacje mogą to jednak zmienić.

Kwestie techniczne

Scrap Mechanic, wydany na platformie PC Windows, cechuje się niezwykle kolorową oprawą graficzną, stylizowaną na sympatyczną kreskówkę. Na uwagę zasługuje chociażby to, że postać mechanika przypomina gnoma, postać ze światów fantasy, której zwykle przypisuje się zdolności inżynierskie. Twórcy przygotowali stosunkowo obszerny świat, składający się głównie z lasów i pasma gór. Warto dodać, że gra pozwala przekształcać w pewnym zakresie teren, wzorem Minecrafta i paru innych sandboksowych tytułów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 574 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Scrap Mechanic

Wymagania wiekowe Scrap Mechanic

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Scrap Mechanic

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/10
Szał na Scrap Mechanic na Steamie - oto moc nowego trybu rozgrywki
Szał na Scrap Mechanic na Steamie - oto moc nowego trybu rozgrywki

wiadomość11 maja 2020

W miniony weekend znaczny skok popularności zaliczyła gra Scrap Mechanic od studia Axolot Games. Wszystko dzięki temu, że ten wieloosobowy symulator mechanika-konstruktora otrzymał tryb Survival oraz został przeceniony na Steamie.

Scrap Mechanic sprzedał się w 100 tysiącach egzemplarzy – kolejny hit Early Access
Scrap Mechanic sprzedał się w 100 tysiącach egzemplarzy – kolejny hit Early Access

wiadomość7 lutego 2016

Sandboksowa gra Scrap Mechanic została sprzedana 100 tysięcy razy w programie Early Access. Produkcja traktująca o budowaniu maszyn i odpieraniu ataków złych robotów osiągnęła ten wynik w zaledwie dwa tygodnie. To kolejny hit wczesnego dostępu po takich tytułach jak Rust, ARK: Survival Evolved czy H1Z1.