Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2020, 11:25

Szał na Scrap Mechanic na Steamie - oto moc nowego trybu rozgrywki

W miniony weekend znaczny skok popularności zaliczyła gra Scrap Mechanic od studia Axolot Games. Wszystko dzięki temu, że ten wieloosobowy symulator mechanika-konstruktora otrzymał tryb Survival oraz został przeceniony na Steamie.

Szał na Scrap Mechanic na Steamie - oto moc nowego trybu rozgrywki - ilustracja #1
Scrap Mechanic był jedną z najchętniej kupowanych gier na Steamie w ubiegłym tygodniu.
W SKRÓCIE
  1. W miniony weekend Scrap Mechanic zaliczył spory skok popularności – wczoraj w szytowym momencie grę uruchomiło przeszło 46 tysięcy osób.
  2. Stało się to tuż po wydaniu przez studio Axolot Games dużej aktualizacji do gry, dodającej tryb Survival.
  3. Ponadto tytuł został przeceniony na Steamie.

Na początku 2016 roku w ramach Steam Early Access zadebiutowała gra Scrap Mechanic. Stworzony przez studio Axolot Games symulator mechanika-konstruktora nastawiony na zabawę wieloosobową dość szybko znalazł pokaźną grupę sympatyków. Przez minione cztery lata liczba osób bawiących się jednocześnie w tytule w szczytowych momentach oscylowała wokół 2-4 tysięcy (via Steamcharts). Jednak w miniony weekend wyniki te podskoczyły o przeszło 1000% - na przykład wczoraj w najgorętszym okresie w tym samym czasie produkcję uruchomionych miało ponad 46 tysięcy graczy. Ponadto Scrap Mechanic znalazł się na drugim miejscu na liście steamowych bestsellerów ubiegłego tygodnia.

Szał na Scrap Mechanic na Steamie - oto moc nowego trybu rozgrywki - ilustracja #2
Źródło: Steamcharts

Skąd ten nagły wybuch popularności Scrap Mechanic? Powody mogą być dwa. Po pierwsze, w miniony czwartek tytuł otrzymał aktualizację, którą ekipa z Axolot Games określa jako największą z dotychczasowych. Dodała ona do gry mnóstwo nowości, wśród których najistotniejszą jest tryb Survival, który był przygotowywany od dłuższego czasu. Gracze wcielają się w nim w mechanika zajmującego się konserwacją robotów, który wyrusza na misję na w pełni zautomatyzowaną planetę rolniczą. Niestety, od samego początku sprawy nie idą najlepiej. Najpierw bohater cudem wychodzi cało z katastrofy statku, a później okazuje się, że maszyny pierwotnie zaprogramowane do zbierania plonów i wysyłania produktów dalej wpadły w morderczy szał. W tej sytuacji zadanie jest proste – przeżyć. Pomogą w tym zbierane surowce oraz przedmioty używane do konstruowania przydatnych obiektów, a także sterowani przez innych graczy towarzysze. Więcej szczegółów na temat trybu Survival oraz innych elementów wchodzących w skład najnowszej aktualizacji do Scrap Mechanic znajdziecie w tym miejscu.

Po drugie, od kilku dni na platformie Steam trwa promocja na Scrap Mechanic. Do dziś do godziny 19:00 czasu polskiego tytuł można zakupić z trzydziestoprocentową zniżką – za 50,39 złotych.

Na koniec pozostaje pytanie, czy ekipie ze studia Axolot Games uda się utrzymać tak wielu graczy przy Scrap Mechanic na dłużej? Z pewnością będzie do tego dążyć. Jeszcze w tym miesiącu w planach jest wyeliminowanie szeregu błędów, doszlifowanie trybu Challenge i interfejsu oraz nowa zawartość do świeżo dodanego Survivalu. Niestety, jak na razie wciąż nie znamy daty wyjścia tytułu z fazy wczesnego dostępu.

  1. Oficjalna strona Scrap Mechanic
  2. Scrap Mechanic na Steamie

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej