Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka RoboCraft (PC)

RoboCraft PC

Dystrybuowana w modelu biznesowym free-to-play, oryginalna gra MMO stanowiąca połączenie mechaniki gier w stylu World of Tanks z oprawą przypominającą kultowego Minecrafta. Tytuł jest debiutanckim projektem niezależnego brytyjskiego studia Freejam.

Akcji | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka RoboCraft (PC)

producent: Freejam

wydawca: Freejam

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19grudnia2013

wczesny dostęp

24sierpnia2017

24sierpnia2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RoboCraft to gra multiplayer oparta na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności. Tytuł powstał w niewielkim (trzon zespołu stanowi zaledwie pięć osób) brytyjskim studiu Freejam i jest to pierwszy projekt tego dewelopera. Produkcja łączy w sobie elementy różnych gatunków, korzystając z pomysłów zastosowanych w takich hitach, jak Minecraft czy World of Tanks. Zabawa polega więc nie tylko na drużynowej walce w różnych trybach multiplayer, ale także na tworzeniu rozmaitych pojazdów, którymi wyruszamy na pole bitwy. Z biegiem czasu ulepszamy je, dodając m.in. nowe gadżety, pancerze i inne elementy. Natomiast za zarobione w czasie starć pieniądze kupujemy nowe klocki lub części wykorzystywane do dalszej ewolucji maszyn wojennych.

W grze wcielamy się w pilota własnoręcznie wykonanego pojazdu. Na dobry początek przygody dostajemy określoną ilość klocków, z których budujemy wymyślony przez siebie konstrukt. Ważnym elementem jest rodzaj posiadanych części, wpływających na właściwości naszego czołgu, okrętu itd. Dzielą się one m.in. na lekkie i pancerne, przy czym dostęp do kolejnych zdobywa się, biorąc udział w potyczkach. Naturalnie maszyny muszą być także odpowiednio uzbrojone, by mogły stawić czoła innym jednostkom. Twórcy oddali do dyspozycji m.in. takie narzędzia mordu, jak działo plazmowe i karabiny laserowe.

Walki toczą się na różnych mapach. Deweloperzy zatroszczyli się chociażby o pustynnego i jałowego Marsa czy też większą i skutą lodem planetę GJ1214b. Na rozgrywkę wpływa panująca tam fizyka, a także podłoże, charakteryzujące się odmiennymi właściwościami. Dokładne poznanie wszystkich miejsc jest jednym z kluczy do sukcesu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe RoboCraft

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe RoboCraft

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Intel Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7/8/8.1/10
Testujemy grę RoboCraft - oryginalny miks Minecrafta i World of Tanks
Testujemy grę RoboCraft - oryginalny miks Minecrafta i World of Tanks

Przed premierą 20 marca 2015, 14:04

Podobnie jak w przypadku budowania, także i ten aspekt początkowo wydaje się banalnie prosty. W końcu co jest trudnego w strzelaniu do nadjeżdżającego pojazdu? Po paru potyczkach odkrywamy jednak, że szycie na oślep niestety nie wystarcza – aby skutecznie wyeliminować wroga, trzeba non stop trafiać w odpowiednie elementy. Wyszukanie tych słabszych klocków stanowi niekiedy niezwykle trudne zadanie, warto więc od czasu do czasu zainteresować się także działami czy chociażby kołami – ich regularny ostrzał daje szansę na rozbrojenie lub unieruchomienie przeciwnika, a wówczas mamy znacznie ułatwione zadanie. Cała ta zależność działa oczywiście także i w drugą stronę – inni gracze również starają się odkryć słabsze punkty naszej konstrukcji i zmieść nas z powierzchni ziemi, jesteśmy zatem zmuszeni także do szukania kryjówek, osłon i dogodnych pozycji. Na wyższych tierach poziom zaawansowania strategii dodatkowo wzrasta. Wraz z odblokowywaniem kolejnych elementów pojazdów możemy konstruować machiny, które potrafią nie tylko jeździć i strzelać – niektóre z części pozwalają np. na latanie czy odbudowywanie zniszczonych fragmentów, a to znacznie powiększa pakiet dostępnych taktyk i zagrywek.