Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 15:32

autor: Góral

Robocraft opuścił wczesny dostęp

Wypuszczona we wczesnym dostępie w 2013 roku gra Robocraft, czyli mieszanka World of Tanks i Minecrafta, wczoraj doczekała się premiery wersji 1.0.

Wczesna wersja gry RoboCraft od brytyjskiego studia Freejam zadebiutowała na PC-tach jeszcze w 2013 roku. Wczoraj, po kilku latach wytężonej pracy, deweloperzy w końcu zaktualizowali produkcję do edycji 1.0. W najnowszym patchu wprowadzono m.in. Cosmetic CPU, czyli system mający zachęcić graczy do częstszego używania elementów kosmetycznych. W skrócie – otrzymujemy pulę 6 punktów dla każdego robota (gracze premium dostają ich dwa razy więcej, a dożywotnie premium gwarantuje 24 punkty) przeznaczonych tylko dla takich części. Oprócz tego dodano drwiny (efekty świetlne i dźwiękowe) używane podczas walki, ale tylko dla robotów z kompletnymi maskami. Pozostałe zmiany dotyczą m.in. poprawionego menu, sortowania maszyn, balansu, a do tego dochodzą poprawki niektórych błędów – szczegóły znajdziecie w opublikowanym komunikacie.

Dodatkowo twórcy postanowili nagrodzić osoby, które towarzyszyły im jeszcze we wczesnym dostępie. Wszyscy gracze, którzy zarejestrowali się w grze przed jej oficjalną premierą, mogą liczyć na specjalne, ekskluzywne fotele pilotów. Im dłuższy mamy staż, tym więcej fantów otrzymujemy.

RoboCraft w skrócie:
  • darmowa gra MMO na komputery osobiste;
  • miks World of Tanks i Minecrafta;
  • wersja 1.0 zadebiutowała wczoraj;
  • w przyszłym roku ukaże się Robocraft Infinity na XOne i Windowsa 10.

No dobra, ale czym w ogóle jest RoboCraft? Deweloperzy sami określają swój projekt mianem „free-to-play MMO Robot Vehicle Shooter”. Co się kryje za tą nieco przydługą nazwą? Pisząc najprościej, jest to miks World of Tanks i Minecrafta. Podczas zabawy budujemy zmyślne roboty – mogą to być maszyny kroczące, jeżdżące, latające lub łączące cechy ich wszystkich. Następnie wyposażamy je w dowolne bronie i wystawiamy do sieciowych potyczek z wynalazkami innych graczy.

Produkcja przez kilka lat spędzonych we wczesnym dostępie doczekała się przeszło 10-milionowej społeczności (tyle kont zarejestrowano) i zebrała na Steamie sporo pozytywnych opinii, więc jeżeli nie zagraliście w nią do tej pory, to warto nadrobić zaległości. Pamiętajcie, że jest to tytuł free-to-play – sprawdzenie RoboCrafta nie będzie Was więc nic kosztować.

Na koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że w przyszłym roku ukazać ma się Robocraft Infinity, czyli specjalna wersja opisywanej produkcji, przeznaczona na konsolę Xbox One i Windowsa 10.

Robocraft opuścił wczesny dostęp - ilustracja #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

RoboCraft

RoboCraft