Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4iOSAND
Okładka Game Dev Story (PS4)

Game Dev Story

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się we właściciela studia deweloperskiego tworzącego gry wideo. Naszym zadaniem jest przekształcenie niewielkiego biznesu w rynkowego giganta, który zajmie się nawet produkcją własnej konsoli.

Strategiczne | ekonomiczne | 2D | indie

Okładka Game Dev Story (PS4)

producent: Kairosoft

wydawca: Kairosoft

data premiery gry:

9paź2010

iOS

15wrz2011

AND

11lut2021

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game Dev Story to jedna z aplikacji studia Kairosoft, znanego graczom z takich tytułów jak Anime Studio Story, Pocket League Story 2 czy też Biz Builder Delux. Jest to strategia ekonomiczna, w której wcielamy się we właściciela niewielkiego studia tworzącego gry wideo. Naszym zadaniem jest rozwinięcie go do miana jednego z największych zawodników na rynku.

Mechanika

Rozgrywka w grze nie różni się niczym specjalnym od dajmy na to Anime Studio Story. Na początku zabawy w Game Dev Story zaczynamy więc z niewielką kwotą, za którą robimy nasz pierwszy projekt. W ten sposób zarabiamy nieco więcej grosza, by móc zabrać się za coś większego. Jednak, by tworzyć naprawdę duże i hitowe produkcje, musimy zatrudnić szereg rozmaitych deweloperów, specjalizujących się w różnych dziedzinach – od programistów, aż po inżynierów dźwięku. Co ciekawe, w aplikacji zastosowano system, umożliwiający przekwalifikowanie danego pracownika na innego specjalistę. Wraz z realizowaniem kolejnych zleceń nasza pozycja na rynku umacnia się, aż w końcu zostajemy prawdziwym gigantem, z możliwością stworzenia własnej konsoli do gier wideo.

Kwestie techniczne

Game Dev Story to dwuwymiarowa gra, w której akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Deweloperzy podczas produkcji zastosowali popularną technikę pixel art, której zadaniem jest naśladowanie grafiki tytułów z czasów konsol 8- i 16-bitowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Game Dev Story

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND
PS4